جزئیات دیدار اعضای کمیسیون برنامه با دبیر و اعضای شورای نگهبان/ تاکید بر کاهش اختلاف نظرها

13:13 - 31 تير 1393
کد خبر: ۱۳۹۴
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
خبرگزاری میزان: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به دیدار روز گذشته اعضای این کمیسیون با دبیر و اعضای شورای نگهبان گفت: در این جلسه تبادل‌نظرهایی بین 2 حوزه صورت گرفت تا اختلاف‌نظرها در زمان تصویب بودجه سال آینده کاهش پیدا کند.

: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به دیدار روز گذشته اعضای این کمیسیون با دبیر و اعضای شورای نگهبان گفت: در این جلسه تبادل‌نظرهایی بین 2 حوزه صورت گرفت تا اختلاف‌نظرها در زمان تصویب بودجه سال آینده کاهش پیدا کند.

به گزارش ، روز گذشته جلسه مشترکی با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با دبیر و اعضای شورای نگهبان برگزار شد.

رجب رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی میزان جلسه یادشده را خوب و موثر ارزیابی کرد و افزود: شورای نگهبان در رابطه با بودجه ایرادهایی را مطرح کرد تا پیش از بررسی بودجه سال 94 ایرادها بررسی شود.

نماینده مردم قزوین و تاکستان ادامه داد: همچنین در این جلسه پیشنهاد شد موضوعاتی که در قانون اساسی به آن اشاره شده از برنامه بودجه حذف شود تا مسائل مطرح شده تکراری نباشد.

رحمانی با اشاره به اصل 75 خاطرنشان کرد: در رابطه با این اصل که به مسائلی که بار مالی ایجاد می‌کند اشاره دارد، نیز از شورای نگهبان خواستیم نظر خود را به ما اطلاع دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: لزوم صرفه‌جویی در بودجه‌ها موضوع دیگری بود که در این جلسه مطرح و تاکید شد که چه در بودجه عمرانی و چه بودجه جاری کشور باید هزینه‌ها کاهش یابد تا مرحله اقتصاد مقاومتی را با موفقیت پشت‌سر بگذاریم.

وی با تاکید بر لزوم اولویت‌بندی در اختصاص بودجه اظهار کرد: در این جلسه همچنین تولید، اشتغال، ازدواج، آبیاری به عنوان اولویت‌های دولت در تخصیص بودجه مطرح شدند.

برگزاری جلسات مشترک ادامه پیدا می‌کند

رحمانی با اشاره به اینکه برگزاری چنین جلساتی با حضور حقوقدانان‌ها و قائم‌مقام شورای نگهبان سابقه نداشته است، از تداوم برگزاری جلسات مشابه خبر داد و گفت: دومین جلسه همزمان با تقدیم بودجه سال بعد ازسوی دولت به مجلس برگزار خواهد شد.

وی توضیح داد: برگزاری این جلسه به نزدیک شدن نظرات مجلس و شورای نگهبان کمک می‌کند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *