رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

طرح پیشنهادی مجلس برای افزایش تعداد سانتریفیوژها؛ توافق گام به گام بهترین راهکار است

11:53 - 14 تير 1393
کد خبر: ۱۳۴
دسته بندی: سیاست
خبرگزاری میزان: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه امکان توافق گام به گام بین ایران و 1+5 برای افزایش تعداد سانتیفیوژها طی چند سال وجود دارد، ششمین دور مذاکرات هسته ای که هم اکنون در وین در حال انجام است را بسیار سخت و دشوار توصیف کرد.

: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه امکان توافق گام به گام بین ایران و 1+5 برای افزایش تعداد سانتیفیوژها طی چند سال وجود دارد، ششمین دور مذاکرات هسته ای که هم اکنون در وین در حال انجام است را بسیار سخت و دشوار توصیف کرد.

منصور حقیقت پور در گفتگو خبرنگار سیاسی میزان، با بیان اینکه این دور از مذاکرات دارای پیچیدگی های بسیاری است، اظهارکرد: رسیدن به توافق نهایی بسیار سخت و مشکل است و امیدوارم با تدبیر تیم مذاکره کننده کشور این مهم به خوبی حاصل شود.

وی با اشاره به سخنان یک مقام غربی که مدعی شده، ایران حاضر به کاهش تعداد سانتیفیوژهای خود شده، است افزود: سخنان مقامات غربی قابل اعتنا نیست و ما تنها سخنان مقامات مذاکره کننده ایرانی را محل توجه و اعتنا قرار می دهیم و بر اساس آن اظهار نظر می‌کنیم.

حقیقت پور همچنین در خصوص سخنان عراقچی، معاون وزیر امور خارجه مبنی بر امکان پذیرش برخی محدودیت های موقتی از سوی ایران، گفت: امکان دارد این توافق به صورت گام به گام صورت بگیرد که به عنوان نمونه در سال اول 10 هزار ساتنریفیوژ، در سال بعد 20 هزار سانتیفیوژ و در سال سوم 30 هزار سانتریفیوژ فعال شود، ولی جزئیات آن مشخص نیست.

وی افزود: البته اصول اساسی باید حتما محفوظ بماند و حد، عمق، تاسیسات و محل غنی سازی جزو مواردی است که باید حفظ شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه ما نسبت به نیت 1+5 مشکوک هستیم، گفت: در عین حال به عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران امیدوار هستیم و منتظریم ببینیم که طرف غربی حقوق قانونی ایران را خواهد پذیرفت یا خیر.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *