مهلت 24ساعته به معترضان درباره طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس

13:50 - 30 تير 1393
کد خبر: ۱۳۰۹
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: نایب رئیس دوم کمیسیون شوراها گفت: نمایندگان 2 استان فارس و یزد برای تعیین حوزه انتخابیه جهت افزایش تعداد نماینده‌های مجلس در استان خود به توافق نرسیده‌اند و کمیسیون شوراها به آنها تنها 24 ساعت فرصت داده تا اختلافات داخلی را حل کرده و در این زمینه به توافق برسند.

: نایب رئیس دوم کمیسیون شوراها گفت: نمایندگان 2 استان فارس و یزد برای تعیین حوزه انتخابیه جهت افزایش تعداد نماینده‌های مجلس در استان خود به توافق نرسیده‌اند و کمیسیون شوراها به آنها تنها 24 ساعت فرصت داده تا اختلافات داخلی را حل کرده و در این زمینه به توافق برسند.

محمد ابراهیم رضایی در گفتگو با خبرنگار سیاسی میزان تاکید کرد: نمایندگان استان‌های یزد و فارس باید هر چه زودتر اختلافاتشان را حل کنند و به نتیجه قابل قبولی برسند که مصالح جامعه را نیز دربر داشته باشد.

نماینده مردم خمین در مجلس تاکید کرد که کمیسیون تا پیش از تعطیلات عید فطر تکلیف طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس از 290نفر به 310نفر را مشخص می‌کند.

وی سپس به حضور وزیر کشور در جلسه فردا (سه شنبه 31 تیر) کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اشاره کرد و گفت: فردا سئوال‌های 13نماینده از وزیر کشور طرح می‌شود و پس از پایان سئوال و جواب‌ها، بررسی نهایی طرح افزایش نماینده‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد.

استیضاح وزیر کشور پشتوانه ندارد

نایب رئیس دوم کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره احتمال استیضاح وزیر کشور با توجه به شروع جمع‌آوری امضای نمایندگان، تصریح کرد: موضوع استیضاح رحمانی فضلی خیلی جدی نیست و فقط برخی نمایندگان جوهایی در مجلس ایجاد می‌کنند.

وی ادامه داد: استیضاح در مجلس پشتوانه‌ای ندارد و چند نفر برای اینکه حرف زورشان را به کرسی بنشانند، بحث را داغ می‌کنند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *