رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دانشگاه تابستانی و نقد هنرهای تجسمی

12:40 - 30 تير 1393
کد خبر: ۱۲۸۶
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
خبرگزاری میزان: دانشگاه تابستانی خانه هنرمندان ایران درسومین دوره خود به نقد هنرهای تجسمی می‌پردازد.

: دانشگاه تابستانی خانه هنرمندان ایران درسومین دوره خود به نقد هنرهای تجسمی می‌پردازد.
به گزارش ، دانشگاه تابستانی خانه هنرمندان ایران در سومین دوره خود از 20 مرداد تا 13 شهریور سال جاری به نقد هنرهای تجسمی می‌پردازد. براساس سیاست‌های معاونت آموزشی و پژوهشی، دانشگاه تابستانی خانه هنرمندان ایران، با تمرکز بر نقد تخصصی رشته‌های هنری تلاش دارد تا به تدریج زمینه را برای پرورش منتقدین حرفه‌ای مسلط بر نقد علمی آثار هنری فراهم نماید. بر این اساس سومین دوره دانشگاه تابستانی 1393 به نقد هنرهای تجسمی اختصاص داده شده است.
دوره نقد تجسمی در چهار هفته در روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه برنامه‌ریزی شده و در هر هفته برگزار خواهد شد. در هفته اول و در یک دوره فشرده دانشجویان با تاریخ و سبک‌شناسی هنرهای تجسمی در قرن بیستم تا دوره معاصر (در ایران و جهان) آشنا می‌شوند. در هفته دوم ضمن اشاره به کلیاتی از فلسفه هنر و نقد هنری، مبانی و ساختار بنیادین تحلیل تصویر آموزش داده خواهد شد و در هفته‌های سوم و چهارم رویکردهای متفاوت مواجهه نقادانه با آثار هنرهای تجسمی شرح داده خواهند شد. کل این دوره حدود 72 ساعت و شامل کلاس‌های نظری و کارگاه‌های عملی نقد آثار تجسمی خواهد بود.
مجید اخگر، سعید باباوند، نصرالله تسلیمی، زروان روح‌بخشان، سیدامیر سقراطی، محمدرضا شریف‌زاده، افسانه کامران، امیر مازیار، محمدرضا مریدی، شهروز مهاجر و فواد نجم‌الدین، مدرسین این دوره دانشگاه تابستانی خانه هنرمندان ایران خواهند بود. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این دوره های آموزشی می توانند با شمار 88310463 از ساعت 14 تا 20 تماس حاصل نمایند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *