رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور کلید خورد

13:41 - 29 تير 1393
کد خبر: ۱۲۵۵
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
خبرگزاری میزان: نمایندگان مردم در خانه ملت با طرح تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور موافقت کردند.

: نمایندگان مردم در خانه ملت با طرح تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور موافقت کردند.

به گزارش ، نمایندگان در نشست علنی امروز یکشنبه مجلس با طرح تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور با 169 رأی موافق، 13 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر موافقت کردند.

ابوذر ندیمی به عنوان طراح طرح تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور گفت: تقاضای تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور طی چندین جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در جلسه نهایی مورخ 3 آذرماه سال گذشته انجام آن به تصویب رسید.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، در تشریح محورهای تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور افزود: سئوال اصلی تحقیق و تفحص به وضعیت مالی و نظارتی صنعت بیمه کشور اشاره دارد و سؤال فرعی آن به چگونگی وضعیت صورت های مالی شرکت‌های بیمه دولتی و غیردولتی در جهت رعایت قوانین بیمه، نحوه رعایت ضوابط و مقررات بیمه مرکزی جهت نظارت بر بیمه های دولتی و خصوصی و چرایی ارائه نشدن گزارش مرتبط با تخلفات مالی در بیمه ایران از محورهای تفحص صنعت بیمه کشور است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: دررابطه با بررسی طرح تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور کمیسیون اقتصادی مجلس جلسات متعددی را برگزار کرد و تلاش این کمیسیون این است که در صورت موافقت مجلس با این تحقیق و تفحص بتوانیم گزارش جامعی را از صنعت بیمه کشور که یکی از صنایع بسیار مهم به شمار می رود تهیه و به مردم ارائه کنیم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *