رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دادسرای رسیدگی به جرائم پزشکی تهران کجاست؟

10:22 - 01 بهمن 1394
کد خبر: ۱۲۴۶۴۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
شهروندان تهرانی برای رسیدگی به مشكلات و پرونده‌های قضایی خود در رابطه قصور و تخلفات پزشكی در هر سطحی می‌توانند به دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم پزشكی مراجعه كنند.
به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی ، دادسرای ناحیه 19 ویژه جرائم پزشكی و دارویی است به تخلفات و اعمال مجرمانه پزشکان رسیدگی می‌کند.

شهروندان برای رسیدگی به مشكلات و پرونده‌های قضایی خود در رابطه قصور و تخلفات پزشكی در هر سطحی می‌توانند به دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم پزشكی مراجعه كنند.

این دادسرا علاوه بر جرائم پزشكی به جرائم مربوط به امور دارویی، مواد خوراكی، جرائم ثبت علایم تجاری، جرائم محیط زیست ناشی از نقض قوانین كار و جرائم ناشی از عدم رعایت استاندارد نیز رسیدگی می‌كند.

صلاحیت پزشكان در امور پزشكی را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و سازمان نظام پزشكی تعیین می‌كنند.

روند رسیدگی به پرونده‌های مطرح شده در این دادسرا اینگونه است كه پس از طرح و ارجاع موضوع به كمیسیون‌های پزشكی، پرونده مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی كه قصور كادر درمانی تشخیص داده شود، مراتب قصور به شعبه رسیدگی ‌كننده ارسال و به دنبال آن پزشك و تیم پزشكی برای ادای توضیحات احضار می‌شوند. 

 این دادسرا در خیابان شهید مطهری، بعد از قائم مقام فراهانی، نبش كوچه گلریز،  پلاك 284 واقع شده است و مراجعه كنندگان از كل حوزه شهرداری شهر تهران می‌توانند به آن مراجعه كنند. 

همچنین تمامی كلانتری‌های تهران بزرگ و آگاهی مركز ضابطان نظامی و انتظامی حوزه قضایی مربوط به دادسرای رسیدگی به جرائم پزشكی هستند. این دادسرا دارای 9 بازپرس، 8 دادیار،1 دادیار اظهارنظر و 42 نفر كارمند است كه در 9 شعبه بازپرسی و 9 شعبه دادیاری مشغول فعالیت تخصصی هستند. 
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *