دولت کمک کند تا دام‌های عشایر به صورت تضمینی خریداری شود

12:38 - 29 تير 1393
کد خبر: ۱۲۴۲
خبرگزاری میزان: رئیس فراکسیون روستایی و عشایر مجلس گفت: با توجه به شرایط خشکسالی به وجود آمده و افزایش قیمت علوفه، دولت کمک کند تا دام‌های عشایر به صورت تضمینی توسط سازمان پشتیبانی امور دام خریداری شود.

: رئیس فراکسیون روستایی و عشایر مجلس گفت: با توجه به شرایط خشکسالی بوجود آمده و افزایش قیمت علوفه، دولت کمک کند تا دام های عشایر به صورت تضمینی توسط سازمان پشتیبانی امور دام خریداری شود.

به گزارش میزان، هادی قوامی با یادآوری ارسال نامه 228 نماینده مجلس به رئیس جمهور برای حل مسایل و مشکلات عشایر، گفت: این نامه تحویل دفتر آقای روحانی شده است که امیدواریم درآینده نزدیک شاهد آثار مثبت این نامه و ایجاد تحول در وضعیت عشایر کشور باشیم.

به گفته نماینده اسفراین، عشایر در حالی که فقط دو درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهند، 20 درصد پروتئین مورد نیاز کشور را تامین و با داشتن 24 میلیون واحد دامی، سالانه 180 هزار تن گوشت قرمز به بازار عرضه می کنند.

قوامی در گفت‌وگو با خانه ملت تاکید کرد: با توجه به شرایط خشکسالی بوجود آمده و افزایش قیمت علوفه در نامه ای از رئیس جمهور تقاضا کردیم برای اینکه عشایر بتوانند دام های خود را به موقع به بازار عرضه کنند، دولت کمک کند تا دام های عشایر به صورت تضمینی توسط سازمان پشتیبانی امور دام و تشکل‌ها و تعاونی‌های عشایری خریداری شود تا به این وسیله حقوق هر دو گروه فروشنده و مصرف کننده تامین شود.

او ادامه داد: در نامه ارسالی به رئیس جمهور همچنین تقاضا کردیم هزار میلیارد ریال اعتبار از محل های ماده 10 و 12 برای عشایر کوچنده و رفع مشکلات این قشر اختصاص یابد تا از این طریق بخشی از مشکلات پیش روی آنان مرتفع شود.

وی گفت: همچنین از رئیس جمهور تقاضا شده است به صورت ماهیانه جلساتی با ریاست شخص آقای روحانی و با حضور معاونان وی و وزرای مسئول دستگاه های مربوط به عشایر برگزار و به مشکلات و خواسته های این افراد رسیدگی شود.

رئیس فراکسیون روستایی و عشایر مجلس یادآور شد: نمایندگان مجلس در انتظار اقدام عملی رئیس جمهور برای حل مشکلات عشایر و اعلام نتایج مثبت نامه ارسال شده به آقای روحانی هستند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *