وجود یک‌میلیون و 400 هزار مبتلا به هپاتیت B در کشور

12:14 - 29 تير 1393
کد خبر: ۱۲۳۴
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: مشاور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران از وجود یک میلیون و 400 هزار مبتلا به هپاتیت(B) در کشور خبر داد.

: مشاور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در حوزه سلامت خون مشاور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران از وجود یک میلیون و 400 هزار مبتلا به هپاتیت B در کشور خبر داد و گفت: اکنون میزان شیوع عفونت‌های ویروسی در جمعیت اهداکنندگان خون بسیار اندک است.

به گزارش ، سیدموید علویان افزود: این موضوع نشان دهنده دقت نظر سازمان انتقال خون در انتخاب اهداکننده سالم است.

وی با اشاره به آغاز به‌کار کمیته علمی و مشورتی ارتقا سلامت خون در کشور، ادامه داد: این کمیته با 2 هدف انتخاب اهداکننده سالم و بررسی وضعیت شیوع بیماری‌های قابل انتقال از طریق خون در کشور آغاز به کار کرده است.

علویان با اشاره به شعار سازمان انتقال خون مبنی بر «اهدای خون سالم، اهدای زندگی»، افزود: دقت نظر در انتخاب اهداکننده سالم نخستین و مهمترین قدم برای پیشگیری از انتقال عفونت‌های ویروسی است و کمیته ارتقا سلامت خون به‌طور قطع در این زمینه می‌تواند کمک بسیاری داشته باشد.

مشاور مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به وجود یک میلیون و 400 هزار مبتلا به هپاتیت(B) در کشور گفت: با اقدامات سال‌های اخیر، شیوع این بیماری در کشور از 3 به کمتر از 2 درصد کاهش یافته، این در حالیست که شیوع هپاتیت (C) در کشور نیم تا یک درصد است.

وی خاطر نشان کرد: این کمیته بنا دارد با بررسی اطلاعات موجود در سازمان انتقال خون در طول این سال‌ها و بررسی وضعیت شیوع بیماری‌ها در کشور، به تفکیک استان‌ها در تعیین استراتژی‌ها و تدوین دستورالعمل‌ها در راستای رسالت سازمان انتقال خون یعنی تامین خون سالم برای بیماران نقش موثر داشته باشد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *