شعب شورای حل اختلاف ویژه تصادفات راه اندازی می شود

15:37 - 30 مهر 1393
کد خبر: ۱۲۲۷۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس کل دادگستری فارس از راه اندازی چهار شعبه شورای حل اختلاف ویژه تصادفات با نظارت مستقیم دادگستری خبرداد.

: رئیس کل دادگستری فارس از راه اندازی چهار شعبه شورای حل اختلاف ویژه تصادفات با نظارت مستقیم دادگستری خبرداد.

به گزار خبرنگار حقوقی میزان علی القاصی در جمع اعضای شورای حل اختلاف اظهارکرد: شوراهای حل اختلاف به عنوان یک مرجع بی طرف می تواند به منظور تسهیل خدمت رسانی به مردم کمک شایان توجهی داشته باشند و استان فارس در این زمینه از ظرفیت مردمی مناسبی برخوردار است .

وی گفت: مردم نباید گرفتار بروکراسی و پیچیدگی تشکیلات اداری و بیمارستانی شوند و لازم است به نحوی عمل کنیم که با همان نظارت اولیه در فاصله زمانی کوتاه و با توافق طرفین برآورد خسارت انجام و در نهایت پرونده قضایی تصادفات مختومه شود.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس تصریح کرد: شرکت های بیمه ای هم برای رسیدن مردم به حقوق خویش در زمان معین به طور صحیح عمل کنند چراکه با تسریع در انجام کارهای بیمه ای از سوی شرکت های بیمه رضایتمندی مردم افزایش و تمایل افراد به سرمایه گذاری در امر بیمه تشویق خواهند شد که در نتیجه برای شرکت های بیمه ارتقاء عملکرد و کارکرد اقتصادی به همراه خواهد داشت.

وی افزود: با نظارت و ارزیابی مستمر دادگستری استان بر شعب شورای حل اختلاف ویژه تصادفات در شیراز و شرکت های بیمه در راستای عمل به تعهدات و انجام رسالت حرفه ای زمینه رضایتمندی و احقاق حق مردم در کمترین زمان را فراهم می شود.

در پایان مقرر شد با حضور یک قاضی در هر شعبه از شعبات جدید التأسیس شورای حل اختلاف ویژه تصادفات جرحی بجز موارد منجر به فوت از طریق دادسرا بدون ارجاع به دادیاری پرونده به طور مستقیم به شورا های حل اختلاف واگذار شود.

لازم به ذکر است با شروع به کار شعب شورا های حل اختلاف و برآورد دیه از سوی قضات رسیگی کننده؛ فرآیند پرداخت دیه از سوی شرکت های بیمه، کوتاه و زمینه و بستر لازم رسیدن مردم به حقوق خویش فراهم می شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *