رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ایران از دولت و ملت عراق برای مقابله با تروریسم حمایت می‌کند

15:22 - 30 مهر 1393
کد خبر: ۱۲۲۷۴
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
خبرگزاری میزان: رییس مجلس شورای اسلامی بر حمایت همه جانبه ایران از دولت و ملت عراق در مقابله با گروه‌های تروریستی و هرگونه خطری که ثبات و امنیت این کشور را به مخاطره اندازد تاکید کرد.

: رییس مجلس شورای اسلامی بر حمایت همه جانبه ایران از دولت و ملت عراق در مقابله با گروه‌های تروریستی و هرگونه خطری که ثبات و امنیت این کشور را به مخاطره اندازد تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی ، علی لاریجانی در دیدار حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفت: دولت و ملت ایران در همه شرایط در کنار مردم و دولت عراق ایستاده است و با تمام توان از آنها حمایت خواهد کرد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با کمک دولت و مردم عراق اجازه نخواهد داد گروه‌های تروریستی امنیت، استقلال و تمامیت ارضی عراق را به خطر اندازند.

لاریجانی با تبریک تشکیل دولت وحدت ملی در عراق بر ضرورت توسعه همکاری‌های فیمابین تأکید کرد و گفت: تشکیل دولت جدید در عراق نشانه هوشمندی سیاستمداران عراقی بوده است.

رییس مجلس گسترس فعالیت گروه‌های تروریستی را مهمترین موضوع منطقه دانست و تصریح کرد: در حالی که قدرت‌های جهانی و همپیمانان منطقه‌ای شان حامیان اصلی گروه‌های تروریستی طی سال‌های گذشته بوده‌اند ادعای کنونی آنها مبنی بر مبارزه با تروریسم بی‌پایه و اساس و عاری از هر گونه صداقت است.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دوستانه فیمابین در زمینه‌های گوناگون بویژه همکاری‌های اقتصادی گفت: ایران و عراق از ظرفیت‌های بی‌نظیری جهت گسترش همکاری‌های صنعتی و بازرگانی برخوردارند که بهره‌گیری از آنها به پیشرفت و رفاه دو ملت کمک فراوانی می‌کند.

لاریجانی افزود: استفاده از توانمندی‌های اقتصادی، صنعتی و علمی ایران می‌تواند در حل بسیاری از مشکلات اقتصادی عراق مؤثر واقع شود.

در ادامه این دیدار، حیدر العبادی نخست وزیر عراق با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران برای برقراری ثبات و آرامش در عراق گفت: حمایت‌ها و پشتیبانی‌های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی به ویژه در ابتدای بحران جاری بسیار مؤثر بوده است.

وی تصریح کرد: نقش ایران در کمک به عراق در مقاطع حساس و دشوار سال‌های گذشته بی‌بدیل بوده است.

نخست وزیر عراق گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره بر اساس تحکیم وحدت ملی و برقررای آرامش در عراق بوده است.

حیدر العبادی در پایان با اشاره به ائتلاف کنونی علیه داعش گفت: هر گونه اقدام از سوی ائتلاف علیه داعش نباید استقلال و حاکمیت ارضی عراق را به خطر اندازد.

در این دیدار همچنین یوناتن بت کلیا نماینده اقلیت آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی و دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریها از اقدامات و پشتیبانی‌های دولت عراق از اقلیت آشوری و کلدانی این کشور در مقابل اقدامات گروه‌های تروریستی قدردانی کرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *