پیروزی مردم عراق بر داعش در گرو اتحاد شیعه و سنی است

11:24 - 30 مهر 1393
کد خبر: ۱۲۱۹۹
دسته بندی: سیاست
خبرگزاری میزان: نایب رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم عراق اعم از شیعه و سنی باید در جبهه واحد علیه گروه های تکفیری خصوصا داعش متحد شده تا بتوانند به پیروزی نائل شوند.

: نایب رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم عراق اعم از شیعه و سنی باید در جبهه واحد علیه گروه های تکفیری خصوصا داعش متحد شده تا بتوانند به پیروزی نائل شوند.

به گزارش ، آیت الله هاشمی شاهرودی صبح امروز در دیدار با حیدرالعبادی نخست وزیر عراق که در دفتر نایب رییس مجلس خبرگان رهبری برگزار شد، گفت: اتحاد میان جریان های سیاسی داخل در این برهه زمانی و همچنین استفاده از تجارب و خدمات ارزشمند دولت گذشته، مهمترین ابزار در جهت تقویت جبهه حق علیه باطل و ایستادگی در مقابل استکبار، صهیونیزم و تکفیری های داعش است.

وی پیروزی را از آنِ ملت عراق دانست و برای سرافرازی ملت مسلمان عراق از درگاه خداوند طلب موفقیت کرد.

العبادی: داعش خطر واقعی علیه دنیای اسلام است

حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز در این دیدار گفت: در حال حاضر در عراق با چالش های بزرگی مواجه هستیم که ناشی از عوامل داخل و منطقه ای از جمله فرقه گرایی است و آنها تلاش می کنند ملت عراق را به نام دفاع از اسلام و با ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی تضعیف کنند.

وی با اشاره به این که تعداد کشته شدگان اهل تسنن از سوی داعش چندین برابر شیعیان است، افزود: هم اکنون بسیاری از آوارگان موصل به مناطق دیگر عراق رهسپار شده اند و ما تلاش می کنیم از اقدامات صورت گرفته به نحو احسن استفاده کنیم تا به این وسیله بتوانیم به مردم عراق خدمت کنیم.

نخست وزیر عراق، داعش را تنها خطری علیه عراق ندانست و تصریح کرد: داعش خطری واقعی علیه دنیای اسلام است. در آمریکا پشت پرده، جریانی وجود دارد که تلاش می کند در پارلمان تاثیر بگذارد و میان شیعه و سنی اختلاف ایجاد کند تا به اهداف استکباری و سلطه جویانه خود نائل شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *