رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

برنامه‌های ماه رمضان نباید موقتی و نمادین باشد

10:58 - 29 تير 1393
کد خبر: ۱۲۱۴
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران گفت: متاسفانه برنامه های مذهبی و معنوی شهر تهران مختص ایام رمضان است و با پایان یافتن ماه رمضان به اتمام می رسد در حالی که نباید اینگونه باشد.

: رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران گفت: متاسفانه برنامه های مذهبی و معنوی شهر تهران مختص ایام رمضان است و با پایان یافتن ماه رمضان به اتمام می رسد در حالی که نباید اینگونه باشد.

محسن پیرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان با اشاره به اینکه برنامه فصل نیایش شهرداری تهران از محتوای قابل قبولی برخودار است، اظهار کرد: برنامه گردشگری شهر تهران با محوریت مذهبی و تفریحی طی این ایام در قالب تورهای یک روزه و نیم روزه مخاطبان زیادی را جلب خود کرده است.


وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در بوستان های شهر تهران اعلام کرد: برآورد ما از مجموع این اقدمات این است که برنامه های کنونی قابل دفاع و ارزنده بوده است اما با این حال نیازمند اصلاح مواردی نیز است.


رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه هم اکنون شهرداری تهران در برنامه های فصل نیایش خود کارفرما و پیمانکار است، تاکید کرد: این روش مناسب نیست و باید اصلاح شود و تنها راه این است که از مشارکت مردم در برگزاری این برنامه استفاده شودو مردم برای فعالیت های دینی و مذهبی دعوت شوند.

این عضو شورای شهر تهران خواستار مشارکت معنادار شهروندان در برنامه های این فصل شد و تصریح کرد: مردم باید وظایفی که شهرداری در مناطق و محلات انجام می دهد برعهده گیرند.

پیرهادی همچنین گفت: متاسفانه برنامه های مذهبی و معنوی شهر تهران مختص این ایام است و با پایان یافتن ماه رمضان به اتمام می رسد در حالی که نباید اینگونه باشد. نباید برنامه ریزی موقتی در شهر تهران داشته باشیم که شکل نمادین بخود داشته باشد.

وی در پایان اعلام کرد: برنامه ریزی در ایام باید بگونه ای باشد که مانع از عبادت شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *