خودروهای پلاک شده یک میلیون تومان گرانتر از پلاک نشده‌ها

14:09 - 29 مهر 1393
کد خبر: ۱۲۰۶۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با انتقاد از عملکرد مرکز شماره‌گذاری خودرو گفت: به دلیل توقف شماره‌گذاری خودروها، خودروهای پلاک شده با افزایش یک میلیون تومانی در بازار مواجه شدند.

: رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با انتقاد از عملکرد مرکز شماره‌گذاری خودرو گفت: به دلیل توقف شماره‌گذاری خودروها، خودروهای پلاک شده با افزایش یک میلیون تومانی در بازار مواجه شدند.

حسین زمانی افشار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی میزان با بیان اینکه بازار تفاوت قیمتی چندانی نسبت به گذشته ندارد، افزود: فقط بین خودروهای پلاک شده و پلاک نشده تفاوت یک میلیون تومانی ایجاد شده که متاسفانه افزایش کاذبی است.

وی با بیان اینکه اجبار نصب کپسول آتش نشانی بر روی خودروهای داخلی باعث این اتفاق شده است گفت: پلیس می‌گوید باید کپسول آتش نشانی بر روی خودروها پیش از شماره‌گذاری نصب شود اما در این میان تکلیف افرادی که به تازگی خودرو خریداری کرده اند چه می‌شود؟

افشار ادامه داد: اگر بخواهند بگویند ماشین‌های پلاک نشده حتما باید کپسول آتش نشانی داشته باشند و سپس پلاک شوند، طبیعی است خودروهایی که در اختیار مردم قرار گرفته و بدون کپسول هستند باید برای شماره‌گذاری مجددا برای نصب کپسول به کارخانه بازگردد.

وی افزود: بحث کپسول فقط در یکی دو کشور است که رعایت می‌کنند به نظر من این اتفاق زمان می برد و این مسئله باید در دراز مدت حل شود.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران با بیان اینکه با این اتفاق باعث سوء استفاده سودجویان شده است، افزود: د ربازار مسائلی ایجاد می‌شود که باعث سوء استفاده برخی سودجویان خواهد شد. مثلا افرادی که خودروهای پلاک شده دارند از این موقعیت سوء استفاده کرده و به افرادی که نیاز به خودروی روز دارند با قیمت گرانتر می فروشند.

وی معتقد است: بنابراین مرکزشماره گذاری باید ابتدا خودروها را پلاک کند تا مشکل مردم حل شود و سپس روی خودروهای بعدی مانور دهد.

افشار با بیان اینکه مقرر شد نصب کپسول آتش نشانی از مهرماه سال آینده انجام شود، گفت: از روز شنبه پلاک گذاری خودروها آغاز شد و تا یکشنبه هم ادامه داشت، اما دیروز مجددا جلوی پلاک گذاری خودروهای بدون کپسول آتش نشانی گرفته شده است.

گفتنی است، رئیس سازمان ملی استاندارد 20 مهرماه طی نامه‌ای به مرکز شماره گذاری خودرو خواستار رفع ممنوعیت پلاک شدن خودروها شد. ولی از آن تاریخ تاکنون مرکز شماره گذاری خودرو برای اجرا کردن نامه سازمان استاندارد کاری انجام نداده است و شماره گذاری خودروها همچنان متوقف است.

این امر سبب شده قیمت خودروها در بازار تحت تأثیر قرار گیرد. همچنین از زمانی‌ که سازمان ملی استاندارد به مرکز شماره گذاری خودرو مجوز شماره گذاری را داد 10 روز می‌گذرد اما این بخش به روی خودروها چراغ قرمز نشان می‌دهد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *