رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دیدار معاون وزیر امورخارجه کشورمان با مقامات سریلانکا

20:16 - 28 مهر 1393
کد خبر: ۱۱۹۴۷
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امورخارجه کشورمان که به سریلانکا سفر کرده، با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

: معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امورخارجه کشورمان که به سریلانکا سفر کرده، با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ، ابراهیم رحیم پور که امروز دوشنبه به منظور توسعه همکاری ها و مناسبات دوجانبه و همچنین افزایش صدور خدمات مهندسی کشورمان به سریلانکا سفر کرده است.

وی در دیدار با 'پیریس' وزیر امور خارجه سریلانکا، با اشاره به رویکرد مثبت روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور طی سه دهه گذشته، اظهار کرد: امیدوارم در آینده شاهد توسعه هر چه بیشتر روند اینگونه همکاری ها میان دو کشور باشیم.

رحیم پور با اشاره به اشتراکات فرهنگی، تاریخی به عنوان دو کشور آسیایی در منطقه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای افزایش تعاملات سیاسی به منظور گسترش همکاری در حوزه های بین المللی و منطقه ای اعلام کرد.

وزیر امور خارجه سریلانکا نیز ضمن تأکید بر روابط دوستانه و روبه گسترش دوکشور، از افزایش صدور خدمات فنی و منهدسی ایران استقبال و ابراز امیدواری کرد، پروژه های توسعه ای بیشتری در آینده توسط شرکت های ایران در سریلانکا اجرا شود.

شرکت های 'فراب' و 'صانیر' هم اکنون دو پروژه مهم سد سازی و برق رسانی روستایی در سریلانکا به ارزش بیش از 500 میلیون دلار را در دست اجرا دارند که بخش اعظم این طرح ها به پایان رسیده است.

دیدار با رییس بانک مرکزی، معاون وزارت دارایی و برنامه ریزی و قائم مقام وزارت امور خارجه سریلانکا، از دیگر برنامه های امروز معاون وزیر امور خارجه کشورمان در سریلانکا بود.

ابراهیم رحیم پور در دیدار با آقای 'کابرال' رییس بانک مرکزی سریلانکا، گسترش همکاری های دو کشور در حوزه های پولی، بانکی و مالی به منظور ایجاد تسهیلات برای اجرای طرح های توسعه ای در سریلانکا توسط شرکت های ایرانی را خواستار شد.

طرف سریلانکایی نیز در پاسخ، برای رفع موانع و مشکلات موجود برای اجرای این طرح ها، قول مساعد داد.

در دیدار معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه کشورمان با همتای خود خانم ' شنوکا' نیز دو طرف با مروری بر تحولات منطقه ای و بین المللی، نحوه گسترش روابط دو جانبه را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

در این دیدار معاون وزیر خارجه سریلانکا روابط دو کشور را روابطی ویژه عنوان کرد و اتخاذ مواضع مشترک کشورهای در حال توسعه در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی همچون حقوق بشر و برخوردهای دو گانه غرب نسبت به این موضوع را مورد تاکید قرار داد.

وی ابراز امیدواری کرد،دو کشور ایران و سریلانکا کماکان همکاری های خود را تقویت کنند.

رحیم پور در ادامه این سفر قرار است با 'باسیل راجاپاکسا' وزیر توسعه اقتصادی و 'رشاد بدیع الدین' وزیر صنعت و تجارت سریلانکا، دیدار و گفتگو کند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *