رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

رسیدگی به پرونده های مربوط به ناهنجاری های اجتماعی با ظرافت خاص

14:44 - 28 مهر 1393
کد خبر: ۱۱۸۹۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس کل دادگستری تهران گفت: قضات درکنار اشتغال به کار قضایی باید با اتخاذ تدابیر مناسب و اعمال مدیریت جلوی فعالیت های غیرقانونی افراد سودجو و پر رفت و آمد در مجموعه های قضایی را بگیرند تا با اقدامات خلاف افراد چهره عدلیه مخدوش نشود.

: رئیس کل دادگستری تهران گفت: قضات درکنار اشتغال به کار قضایی باید با اتخاذ تدابیر مناسب و اعمال مدیریت جلوی فعالیت های غیرقانونی افراد سودجو و پر رفت و آمد در مجموعه های قضایی را بگیرند تا با اقدامات خلاف افراد چهره عدلیه مخدوش نشود.

غلامحسین اسماعیلی در بازدید سرزده از دادسرای ناحیه 21 تهران افزود: رضایتمندی مردم از دستگاه قضایی غیراز آثار وضعی خود یک اثر انتزاعی نیز به دنبال دارد و آن تحکیم رابطه میان مردم و حاکمیت است و ما وظیفه داریم در جهت ارتقای این موضوع با تمام توان تلاش کنیم.

وی با عنایت به نوع پرونده های مطروحه در این دادسرا اظهارکرد: رسیدگی به پرونده های مربوط به ناهنجاری های اجتماعی قطعا ظرافت های خاصی خود را دارد و لازم است در فرایند رسیدگی، حیثیت افراد همیشه مد نظر باشد ما هیچگاه به دنبال باجگیری نیستیم و عملکرد ما باید طوری باشد که موجب شیوع جرایم نشود.

این مسئول عالی قضایی ادامه داد: البته چنانچه یک ناهنجاری اجتماعی در انظار عمومی رخ دهد با رعایت شدت و ضعف آن، ضروری است با قاطعیت قانونی مراتب مورد رسیدگی قرار گیرد تا مایه عبرت دیگران شود و دراینگونه موارد اساسا بی تفاوتی جایز نیست.

اسماعیلی همچنین گفت: اگر قوه قضاییه چنین عمل کند مردم نیز به عملکرد عدلیه امیدوار می شوند چرا که مشاهده می کنند دستگاه قضا بدون هیچ وابستگی و صرفا با رعایت قانون و شرع مقدس به وظیفه خطیر خود عمل کرده است.

رئیس کل دادگستری تهران در ادامه از قسمت های مختلف دادسرای ناحیه 21 تهران بازدید کرد و از نزدیک با همکاران قضایی و اداری به گفت و گو پرداخت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *