وزیر کشور در کمیسیون شوراها حاضر نشد/ رحمانی‌فضلی مخالفان جدی در مجلس دارد

16:56 - 25 تير 1393
کد خبر: ۱۱۸۴
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
خبرگزاری میزان: یک نماینده مجلس از حاضر نشدن وزیر کشور در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس خبر داد. قرار بود رحمانی فضلی برای پاسخ به سوال 13نماینده روز گذشته در کمیسیون شوراها حاضر شود.

: یک نماینده مجلس از حاضر نشدن وزیر کشور در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس خبر داد. قرار بود رحمانی فضلی برای پاسخ به سوال 13نماینده روز گذشته در کمیسیون شوراها حاضر شود.

جبار کوچکی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار سیاسی میزان تاکید کرد که طرح استیضاح وزیر کشور را امضا نکرده است و گفت: هنوز در حال بررسی عملکرد آقای رحمانی فضلی برای تصمیم‌گیری در این زمینه هستم.

وی با اشاره به اینکه زمزمه‌های استیضاح وزیر کشور مدت‌هاست که شنیده می‌شود، اظهار کرد: وزیر کشور مخالفان جدی‌ای در مجلس دارد و در صورت به سرانجام رسیدن طرح استیضاح، احتمال رای آوردن آن زیاد است.

نمایند مردم رشت در مجلس ادامه داد: به‌کارگیری گسترده بازنشستگان در استانداری‌ها و فرمانداری‌ها، بی‌توجهی به جوانان و نیروهای تحصیلکرده و همچنین انتصاب‌های غیراصولی، توجه کمتر به شایسته‌سالاری و به‌کارگیری افراد متعهد و توانمند در مجموعه وزارت کشور از جمله موضوعات مورد توجه استیضاح‌کننده‌هاست.

کوچکی‌نژاد سپس به موضوع سئوالی که می‌خواهد از رحمانی فضلی بپرسد، اشاره کرد: ضعف‌هایی در حوزه کاری ایشان وجود دارد. سئوال من در رابطه با عملکرد فرماندارها، بخشدارها و استاندار گیلان است، عملکرد آن‌ها قابل دفاع نیست، به عنوان مثال یکی از روستاهای ما کد روستایی ندارد و مسئولان پیگیری نمی‌کنند. طرح جامع حمل‌ونقل رشت نیز هنوز تصویب نشده و مشکلات زیادی را به وجود آورده است. معاون عمرانی در این زمینه بسیار ضعیف عمل می‌کند.

وی درباره دلیل حضور نیافتن وزیر کشور در کمیسیون شوراها نیز گفت: به ما گفتند ایشان ماموریت است و طرح سئوال به هفته بعد موکول شد.

نمایند مردم رشت در مجلس ادامه داد: در این شرایط هم می‌توان سئوال را برای طرح به صحن علنی فرستاد و هم می‌توان منتظر ماند تا در فرصتی دیگر وزیر توضیح دهد. من راهکار دوم را انتخاب کردم. منتظر می‌مانم رحمانی فضلی به سئوالات من جواب دهد و اگر قانع نشدم، سئوال را به صحن علنی می‌برم.

به گزارش میزان، قرار بود روز گذشته رحمانی فضلی در کمیسیون شوراها حاضر شود تا به سوالات کمال علیپور، عبدالرحمن رستمیان، احمد جباری، سیدناصر موسوی‌لارگانی، موسی‌الرضا ثروتی، کوچکی‌نژاد، شمس‌اله بهمئی، محمدسعید اربابی، مجتبی رحماندوست، یعقوب جدگال، سیدشریف حسینی، حمید رسایی و عبدالکریم هاشمی پاسخ دهد اما او در این جلسه حاضر نشد. به دنبال آن علی ایرانپور یکی از نمایندگان مجلس از کلید خوردن طرح استیضاح وزیر کشور با 16 امضا خبر داد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *