استراتژی مشخصی برای صادرات باید تدوین شود/ بروکراسی های پیچیده باید کاهش یابد

16:49 - 27 مهر 1393
کد خبر: ۱۱۷۸۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان این که توسعه صادرات به عنوان نیروی پیشران اقتصادی نیاز به تدوین استراتژی مشخص صادراتی دارد اعلام کرد: مسائل و مشکلات سازمان‌های مرتبط با صادرات و بروکراسی پیچیده اداری باید کاهش یابد.

: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان این که توسعه صادرات به عنوان نیروی پیشران اقتصادی نیاز به تدوین استراتژی مشخص صادراتی دارد اعلام کرد: مسائل و مشکلات سازمان‌های مرتبط با صادرات و بروکراسی پیچیده اداری باید کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی میزان، غلامحسین شافعی در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن کشاورزی ایران در محل اتاق بازرگانی ایران با اعلام این که صادرات محور اصلی توسعه اقتصاد کشور است عنوان کرد: این اعتقاد در گذشته وجود نداشته و صادرات به عنوان یک امر حاشیه‌ای مطرح بوده است به همین دلیل توفیقات صادراتی نداشتیم.

وی در ادامه تصمیم گیری های لحظه ای را موجب تضعیف صادر کنندگان در کشور اعلام کرد و افزود: در سال‌های گذشته تصمیمات لحظه‌ای باعث تضعیف صادرکنندگان می‌شد.اما امروزه دولت به این نتیجه رسیده است که صادرات نیروی پیشران اقتصاد است.

شافعی، با بیان این که امکانات ما با رقبا قابل مقایسه نیست ادامه داد: امروز وقت آن رسیده است که صادرات محور توسعه اقتصادی قرار بگیرد از این رو دولت باید استراتژی جامع توسعه صادرات کشور را تدوین کند و حرکت‌های صادراتی براساس آن صورت بگیرد.

رییس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر لزوم گسترده حضور بخش خصوصی در اقتصاد ایران اعلام کرد: هم اکنون یکی از مهمترین مزیت‌های این دولت نسبت به دولت قبل این است که رییس جمهور در سفرهای بین المللی خود فعالان بخش خصوصی را به همراه خود می‌برد امیدواریم بخش خصوصی هم پاسخ مناسبی به این اعتماد رییس جمهور‌ بدهد و قدم‌های مهمی برای آینده اقتصادی کشور برداشته شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *