رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دستور روحانی به مسئولان فرهنگی برای تحقق اهداف و رفع نگرانی‌های رهبرانقلاب

14:29 - 25 تير 1393
کد خبر: ۱۱۷۳
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس جمهور به مقوله فرهنگ و حساسیت های رهبر معظم انقلاب درباره این مقوله پرداخت و گفت: فرهنگ انقلاب را هیچ کس نمی تواند تضعیف کند و دولت خود را موظف می داند با نگاه ملی از هرکس که به فرهنگ والای ایرانی – اسلامی خدمت می کند، حمایت کند.

: رئیس جمهور به مقوله فرهنگ و حساسیت های رهبری درباره این مقوله پرداخت و گفت: فرهنگ انقلاب را هیچ کس نمی تواند تضعیف کند و دولت خود را موظف می داند با نگاه ملی از هرکس که به فرهنگ والای ایرانی – اسلامی خدمت می کند، حمایت کند.

به گزارش گروه سیاسی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی در آغاز جلسه روز چهارشنبه هیات دولت با اشاره به حمله بی رحمانه رژیم صهیونیستی به مردم روزه دار غزه تاکید کرد : تنها یک رژیم حامی تبعیض نژادی و آپارتاید می تواند ده ها هزار زن و مرد و کودک بی گناه را به بهانه کشته شدن 3 نفر زیر باران گلوله های توپ و تانک و بمباران های بی امان قرار دهد.

رئیس جمهور افزود: سردمداران رژیم تل آویو هیچ مبنا و منطقی برای موشک باران و کشته و زخمی کردن افراد بی گناه و غیر نظامی ندارند و این وحشی گری را نمی توان به بهانه کشته شدن چند نفر توجیه کرد.

وی تصریح کرد : امروز ملت مظلوم فلسطین علاوه بر اینکه آماج گلوله های صهیونیست ها قرار دارند تحت شدیدترین محاصره اقتصادی نیز واقع شده اند بطوریکه حتی کمک های پزشکی ، دارویی و غذایی از آنها دریغ می شود.

رئیس شورای عالی امنیت ملی از دیگر مصیبت‌های جهان اسلام را تحرکات تروریستی در عراق و سوریه دانست و گفت: متاسفانه عناصر افراطی طبق برنامه های استعماری و به نام اسلام علیه اسلام اسلحه به دست گرفته اند و به اختلاف ، تفرقه و خونریزی می پردازند.

روحانی با اشاره به مشی امیر المومنین (ع) در مواجهه اخلاقی با دشمنان و تاکید ایشان بر سخن گفتن با لحن مناسب با آنان ابراز امیدواری کرد که با کمک همه کشورهای اسلامی، مردم مسلمان عراق با ایستادگی ، هوشیاری و بصیرت از این مشکل عبور کنند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش به مقوله فرهنگ و حساسیت های رهبری درباره این مقوله پرداخت و گفت: فرهنگ انقلاب را هیچ کس نمی تواند تضعیف کند و دولت خود را موظف می داند با نگاه ملی از هرکس که به فرهنگ والای ایرانی – اسلامی خدمت می کند، حمایت نماید.

وی با تاکید بر نگاه رهبر معظم انقلاب به مقوله فرهنگ از همه مسوولان فرهنگی خواست که راهبردهای رهبری در حوزه فرهنگ را مورد توجه جدی قرار داده و اجرایی نمایند.

رئیس جمهور گفت: بیانات رهبری به روشنی نشان می دهد که حساسیت اصلی ایشان در حوزه فرهنگ بر اصول اسلام و انقلاب تاکید دارد و فراتر از محدودیت های جناحی است و همه کسانی را که برای فرهنگ اسلام و انقلاب تلاش می کنند ، صرفنظر از ملاحظات جناحی مورد عنایت قرار می دهد.

روحانی تصریح کرد: دولت نیز از ابتدا جناح بندی های سیاسی را در دستور کار قرار نداده است و تلاش کرده تا بر اساس قانون و شایسته سالاری عمل کند.

وی تاکید کرد همه اعضای دولت اعم از وزارتخانه هایی که مسئولیت مستقیم در قبال وضعیت فرهنگی کشور دارند تا وزارتخانه هایی که بطور غیر مستقیم در این مقوله سهیم هستند باید تمام مساعی خود را برای تحقق اهداف فرهنگی و رفع نگرانی ها طبق رهنمودهای رهبری بکار بندند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به نظر و دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص فرهنگ باید به این موضوع بیش از پیش اهمیت دهیم ، بدانیم حل مسایل فرهنگی عزم ملی می طلبد و نباید نگاه جناحی به آن داشت و باور کنیم که تغییرات فرهنگی امری زمان بر و بلند مدت است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به فضیلت های ماه مبارک رمضان و شب های قدر اشاره و ابراز امیدواری کرد که همه مسلمانان و بویژه ملت بزرگ ایران از فیوضات ومعنویت این ایام بیش از پیش بهره مند شوند.

روحانی همچنین با برشمردن ویژگی های شخصیتی امام علی (ع) ، گفت: ضربت شمشیر بر فرق سر امیرالمومنین (ع) ضربت بر یک انسان نبود بلکه ضربت بر عدالت و معنویت در دنیای اسلام و جهان بود.

رئیس جمهور با اشاره به فرازهایی از سخنان آن امام همام در نهج البلاغه گفت : ما باید در پی عمل به دستور الهی و راه حق باشیم و راه حق را تا به آخر و نهایت بپیماییم و در دفاع از حق در ابعاد مختلف استقامت بورزیم تا همانطور که آن حضرت گفت «اگر نمی توانیم مثل علی باشیم ولی علی را یاری کنیم.»


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *