ثبت 1 میلیون و 189 هزار ولادت در کشور در 9 ماهه امسال / نرخ رشد جمعیت بدون احتساب مهاجرت1/47

۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۲:۱۵
کد خبر: ۱۱۷۱۷۴
دسته بندی‌: سیاست ، عمومی
معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور از ثبت 1 میلیون و 189 هزار و 367 واقعه ولادت در کشور در 9 ماهه امسال با نرخ رشد 1 و چهل و هفت صدم درصد خبر داد .
به گزارش گروه اجتماعی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید علیرضا آوائی رئیس سازمان ثبت احوال کشور با تشریح گزارش ثبت وقایع حیاتی چهارگانه در 9 ماهه منتهی به آذر 94 گفت : استان های سیستان و بلوچستان ، یزد و هرمزگان دارای بیشتری نرخ رشد جمعیت و استان های گیلان ، مازندران ومرکزی دارای کمترین نرخ رشد جمعیت وکمترین میزان ثبت ولادت در کشور در این مدت بودند .

وی با اعلام ثبت 253 هزار و 475 واقعه فوت با 1 وهشت دهم درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل افزود : بیماری های قلبی و عروقی ، سرطان ها و تومورها و حوادث غیر عمدی بیشترین علل فوت هموطنان بوده و استان های چهارمحال و بختیاری ، گیلان و آذربایجان شرقی دارای بیشترین میزان ثبت فوت و استان های البرز ، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد دارای کمترین میزان ثبت واقعه فوت در 9 ماهه امسال بودند .

رئیس سازمان ثبت احوال کشور از ثبت 520 هزار و 240 مورد ازدواج با 3 و چهار هم درصد کاهش در این مدت خبر داد و گفت : استان های اردبیل ، چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی دارای بیشترین میزان ثبت ازدواج و استان های البرز ، تهران و سمنان دارای کمترین میزان ثبت ازدواج بودند و میانگین سن ازدواج در مردان 28 سال و چهار ماه و در بانوان 23 سال و هشت ماه ثبت شده است .

آوائی از ثبت 122 هزار و 340 واقعه طلاق در کشور با 4 و دو دهم درصد افزایش در کشور خبر داد و افزود : میانگین سن طلاق در مردان 35 سال و 3 ماه و در زنان 30 سال و 5 ماه بوده و استان های گیلان ، خراسان رضوی و کرمانشاه دارای بیشترین میزان ثبت واقعه طلاق و استان های سیستان و بلوچستان ، یزد وایلام دارای کمترین میزان ثبت طلاق در کشور در 9 ماهه سال 94 بودند .

وی افزود : میانگین طول مدت زندگی مشترک در طلاق های ثبت شده 8 سال و 3 ماه بوده و 13 و 2 دهم درصد زوج ها دوام زندگی کمتر از یک سال داشته اند و در مجموع 47 و 3 دهم درصد طلاق ها مربوط به 5 سال اول زندگی مشترک بوده است .

معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت : با صدور 686 هزار و 827 کارت هوشمند ملی در آذرماه گذشته تعداد کارت های هوشمند ملی صادر شده از ابتدا تا پایان آذرماه 94 به 4 میلیون و 791 هزار و 440 عدد رسید .
انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *