پرونده اصلاح قانون احزاب در وزارت کشور بسته شد

12:34 - 26 مهر 1393
کد خبر: ۱۱۵۹۳
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: قائم مقام وزیر کشور گفت: پرونده اصلاح قانون احزاب در وزارت کشور بسته و این قانون برای بررسی نهایی و ارسال به مجلس توسط وزیر کشور به دولت تقدیم خواهد شد.

: قائم مقام وزیر کشور گفت: پرونده اصلاح قانون احزاب در وزارت کشور بسته و این قانون برای بررسی نهایی و ارسال به مجلس توسط وزیر کشور به دولت تقدیم خواهد شد.

حسینعلی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی میزان درباره روند رسیدگی به اصلاح قانون احزاب در وزارت کشور اظهار کرد: در طی مدت تعیین شده از سوی مجلس شورای اسلامی، جلسات متعددی میان وزارت کشور، نمایندگان مجلس و اعضای کمسیون شوراها و نمایندگان احزاب اصولگرا و اصلاح‌طلب برگزار شد که در مجموع به نتایج خوبی دست پیدا کردیم.

وی افزود: وزارت کشور درصدد است با اصلاح قانون احزاب با استفاده از نظر احزاب و تشکل‌های سیاسی روند جدیدی را برای فعالیت تشکل‌های سیاسی ایجاد کند.

امیری با اشاره به اینکه احزاب در فضای سیاسی کشور نقش تاثیرگذاری دارند تصریح کرد: در جلسات مشترک بین احزاب و وزارت کشور تصمیمات خوبی برای اصلاح قانون احزاب گرفته شد.

سخنگو وزارت کشور با اشاره به اینکه روند اصلاح قانون احزاب در وزارت کشور به اتمام رسیده است، گفت: در حال حاضر اصلاحیه قانون احزاب در اختیار وزیر کشور قرار گرفته است تا از سوی وی برای بررسی به دولت ارائه شود.

وی خاطر نشان کرد: عصر روز گذشته آخرین جلسه برای بررسی نهایی قانون احزاب و اخذ پیشنهادها از سوی دولت، مجلس و احزاب برگزار شد و بدین ترتیب کار بررسی قانون احزاب در وزارت کشور پایان یافت.

به گزارش میزان، پس از جلسه مشترک استانداران با وزیر کشور در ۸۰ حزب و تشکل سیاسی در ماه مبارک رمضان، کارگروهی سه جانبه از احزاب، دولت و مجلس تشکیل شد که دستور فوری آن بررسی قانون احزاب بود. در جلسات این کارگروه قانون احزاب بر اساس پیشنهادهای مجلس، دولت و احزاب بررسی شد و پس از برگزاری آخرین جلسه که عصر روز گذشته برگزار شد، کار بررسی قانون احزاب در وزارت کشور به پایان رسید و قرار شد این قانون برای بررسی نهایی و ارائه به مجلس به دولت تقدیم شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *