رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

حداقل حقوق پرداختی کشور توسط دولت برای کارکنان شوراهای حل اختلاف

10:10 - 26 مهر 1393
کد خبر: ۱۱۵۴۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
خبرگزاری میزان: رئیس شوراهای حل اختلاف کشور گفت: انتظار داریم حداقل حقوق پرداختی کشور که توسط دولت مشخص می شود به کارکنان تمام وقت شوراهای حل اختلاف نیز پرداخت شود.


: رئیس شوراهای حل اختلاف کشور گفت: انتظار داریم حداقل حقوق پرداختی کشور که توسط دولت مشخص می شود به کارکنان تمام وقت شوراهای حل اختلاف نیز پرداخت شود.

حجت الاسلام محمد مهدی احمدی میانجی در گفت و گو با خبرنگار حقوقی میزان دراین باره اظهارکرد: اغلب کارکنان و کارمندان شوراهای حل اختلاف جوان و دارای تحصیلات کارشناسی و مقاطع بالاترند که از حداقل حقوق و مزایا در کشور برخوردار هستند.

وی گفت: حقوق دریافتی کارکنان و کارمندان اداری شوراهای حل اختلاف در مقابل خدمتشان بسیار ناچیز است و این مطلب با هیچ منطقی سازگاری ندارد.

وی اظهارامیدواری کرد که حداقل حقوق پرداختی کشور که توسط دولت مشخص می شود به کارکنان تمام وقت شوراهای حل اختلاف پرداخت شود.

این مسئول عالی قضایی در خصوص تقویت شوراهای حل اختلاف با سامانه سمپ نیز بیان کرد: برای استفاده از این سامانه در شوراها مشکلاتی وجود دارد که به زودی به صورت صد درصدی انجام نمی شود و تا زمان برطرف شدن این مشکلات مزایای cms نمود نخواهد کرد.

احمدی میانجی همچنین گفت: مشکلات ما در قسمت نرم افزاری و ساختمان های شوراهای حل اختلاف است. در قسمت نرم افزاری برای دادگستری و دادگاه ها تهیه شده است و شوراهای حل اختلاف فرق هایی با دادگستری ودادگاه دارد که باید گروهی این موضوع را بررسی و فرق ها را مشخص کنند واصلاحاتی دراین زمینه صورت گیرد.

وی اضافه کرد: استفاده ازcms مقدماتی می خواهد؛ ساختمان های ما اجاره ای و یکساله هستند و هزینه کردن برای این ساختمان ها به صرفه نیست. زیرا هزینه ها مصرفی است. امیدواریم با پیشرفتی که درباره ساختمان های شوراهای حل اختلاف است در آینده این مشکل نیز به حداقل برسد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *