ایجاد کامل‌ترین مخزن موزه‌ای کشور در خراسان

10:00 - 26 مهر 1393
کد خبر: ۱۱۵۴۷
خبرگزاری میزان: مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به اهمیت پروژه موزه بزرگ خراسان اظهار کرد: این موزه دارای مزیت های بسیار زیادی است به گونه ای که یکی از این نکات مثبت این پروزه مخزن آن است که کامل‌ترین و بهترین مخزن موزه ای کشور به شمار می رود.

: مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به اهمیت پروژه موزه بزرگ خراسان اظهار کرد: این موزه دارای مزیت های بسیار زیادی است به گونه ای که یکی از این نکات مثبت این پروزه مخزن آن است که کامل‌ترین و بهترین مخزن موزه ای کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی میزان، معاون میراث فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با حضور در مشهد مقدس از پروژه موزه بزرگ خراسان بازدید و از نزدیک درجریان آخرین وضعیت پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

محمد حسن طالبیان در بازدید از بخش های مختلف پروژه موزه بزرگ خراسان آن را یکی از مهمترین پروژه هایی دانست که در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حال انجام است و اظهار کرد: به طور حتم افتتاح و راه اندازی این موزه می تواند نقش مهمی درمعرفی فرهنگ و تمدن و تاریخ خراسان بزرگ داشته باشد.

وی با تاکید بر راه اندازی هرچه سریع تر موزه بزرگ خراسان افزود: این پروژه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تلاش های بسیار زیادی برای افتتاح این موزه در حال انجام است.

به گفته طالبیان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز بر راه اندازی هرچه سریع‌تر این موزه تاکید دارد و بر همین اساس برنامه ریزی ها برای افتتاح هر چه زودتر این موزه انجام شده است.

محمد رضا کارگر، مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول سازمان میراث فرهنگی کشور نیز در این بازدید با اشاره به اهمیت این پروژه اظهار کرد: موزه بزرگ خراسان دارای مزیت های بسیار بالایی است به گونه ای که یکی از این مزیت ها مخزن موزه بزرگ خراسان است که کامل‌ترین و بهترین مخزن موزه ای کشور به حساب می آید.
رجبعلی لباف خانیکی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز در این بازدید با بیان اینکه خوشبختانه تلاش های زیادی در دولت یازدهم برای افتتاح این موزه آغاز شده است، تاکید کرد: موزه بزرگ خراسان تجلی گاه تاریخ، فرهنگ، هنر و تمدن خراسان بزرگ است و بر همین اساس افتتاح این موزه کمک فراوانی به حفظ و معرفی فرهنگ و تمدن خراسان خواهد کرد.

وی افزود: بر همین اساس در برنامه ریزی ها پیش بینی شده بخش مهمی از تاریخ خراسان با استفاده از تکنیک مولاژ در این موزه به نمایش درآید.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *