احزاب داخل نظام با هم قهر نباشند/ بحث‌ها طلبگی باشد

12:57 - 25 مهر 1393
کد خبر: ۱۱۵۰۹
خبرگزاری میزان: خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: احزاب، تشکل‌ها و گروه‌های داخل نظام با یکدیگر قهر نباشند، بلکه رابطه داشته و در عین حال یکدیگر را نقد کنند.

: خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: احزاب، تشکل‌ها و گروه‌های داخل نظام با یکدیگر قهر نباشند، بلکه رابطه داشته  و در عین حال یکدیگر را نقد کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ، حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران گفت: به تعبیر امام(ره) بحث‌ها باید طلبگی باشد، یعنی گروه‌های مختلف با یکدیگر بحث کنند حتی در این بحث‌ها ممکن است صداها بلند شود اما وقتی بحث تمام شد، رفاقت‌های قدیمی برمی‌گردد.

خاتمی در خطبه عبادی نمازجمعه تهران، درباره گذشت و همچنین عوامل بروز قهر سخن گفت و اظهار کرد: خداوند وعده داده از گناهان بندگانش می‌گذرد، جا دارد بندگانش نیز به این صفت مزین شوند تا مشمول گذشت از سوی ذات ربوبی قرار گیرند.

وی سپس با تاکید بر اینکه در سبک زندگی اسلامی اصل بر رابطه است و نه قهر بودن، تاکید کرد: بر اساس این اصل که در آیات و روایات زیادی آمده، آشتی بودن یک فضیلت است و قهر بودن یک رذیلت. البته در اینجا هم استثنائاتی وجود دارد.

خطیب نماز جمعه اظهار کرد: همه با هم صمیمی باشند، چه در محیط کار، چه در عالم همسایگی و چه در رابطه مردم با نظام_، مردم نباید با نظام اسلامی خود قهر کنند.

خاتمی پنج عامل بدزبانی، عصبانیت‌ها نابجا و تصمیم‌گیری در زمان عصبانیت، بگومگوهای بی‌نتیجه، عذرخواهی نکردن‌ها و بی‌گذشتی‌ها را عوامل بروز قهر عنوان و تاکید کرد که عوامل به این موارد محدود نمی‌شود.

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *