رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کشف 200 خودروی مسروقه از مخفیگاه سارقان در اصفهان

11:26 - 25 مهر 1393
کد خبر: ۱۱۴۹۷
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای یک باند بزرگ سرقت در عملیات ویژه کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی و کشف 200 خودروی مسروقه از مخفیگاه متهمان خبرداد.

: فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای یک باند بزرگ سرقت در عملیات ویژه کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی و کشف 200 خودروی مسروقه از مخفیگاه متهمان خبرداد.

به گزارش ، سردار عبد الرضا آقاخانی اظهار کرد: در پی وقوع سرقت های خودرو در حوزه شرق اصفهان موضوع توسط کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان پیگیری و تحقیقات وسیعی در این زمینه انجام گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با تلاش شبانه روزی و انجام تحقیقات گسترده و اقدامات ویژه علمی و تخصصی سرانجام توانستند رد پای سارق جوانی را در این سرقت ها به دست آورند.

این مقام مسئول با بیان اینکه سارق مذکور دارای 8 فقره سابقه کیفری بوده وبه تازگی از زندان آزاد شده بود، خاطرنشان کرد: در این رابطه مخفیگاه متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی اکیپی از ماموران این پلیس به محل مذکور اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند.

سردار آقاخانی به کشف یک خودروی مسروقه در زمان دستگیری سارق اشاره کرد و ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته از متهم وی علاوه بر اعتراف به 200 فقره سرقت خودرو همدست خود به همراه پنج مالخر خودروهای مسروقه را معرفی کرد.

وی از اجرای عملیات ویژه و دقیق ماموران پلیس آگاهی و دستگیری تمامی اعضای این باند بزرگ سرقت خبر داد و عنوان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان دستگیر شده تمامی 200 خودروی مسروقه کشف و به مالباختگان آنها بازگردانده شد.

رئیس پلیس استان با بیان اینکه اعضای باند به مواد مخدر اعتیاد داشتند، گفت: متهمان پس از انجام سرقت خودروها را به مکان مورد نظر برده و لوازم داخلی آنها مانند باند و دستگاه پخش و ... را از آن جدا کرده و به فروش می رساندند و از این راه مواد مخدر مصرفی خود را تامین می کردند.

به گفته فرمانده انتظامی استان اصفهان 80 درصد از خودروهای مسروقه پراید و 20 درصد دیگر نیز پیکان، پیکان وانت، وانت نیسان، مزدا و پژو بودند و بیشتر این خودروها از تجهیزات ایمنی لازم برخوردار نبودند.

سردار آقاخانی ضعف سیستم امنیتی خودروها و سهل انگاری مالباختگان در نگهداری اموال خود را در موفقیت سارقان موثر عنوان کرد و اظهارداشت: بنابر اعتراف متهمان آنها تنها خودروهای مدل پایینی که از سیستم ایمنی و امنیتی مناسبی برخوردار نبودند و توسط مالباختگان در ساعات پایانی شب و در مکان های خلوت و فاقد نور کافی رها شده بودند را سرقت می کردند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *