رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ارسال 3 نمونه خونی نادر به فرانسه برای شناسایی

22:57 - 24 مهر 1393
کد خبر: ۱۱۴۷۶
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس آزمایشگاه ایمونوهماتولوژی از همکاری ایران و فرانسه برای شناسایی گروه خونی نادر خبر داد و گفت: در حال حاضر 3 نفر در کشور وجود دارند که طی 2 سال گذشته گروه خونی آنها شناسایی نشده است.

: رئیس آزمایشگاه ایمونوهماتولوژی سازمان انتقال خون از همکاری ایران و فرانسه برای شناسایی گروه خونی نادر خبر داد و گفت: در حال حاضر 3 نفر در کشور وجود دارند که طی 2 سال گذشته گروه خونی آنها شناسایی نشده است.

مصطفی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان در خصوص شناسایی گروه خونی نادر اظهار کرد: برای برخی از نمونه های خونی در صورت بروز حادثه به سختی می توان خون سازگار فراهم کرد. به همین منظور در صدد هستیم تا این موارد را با همکاری کشورهای دیگر برطرف کنیم.

وی در ادامه با بیان این مطلب که در حال حاضر 3 نفر در کشور وجود دارند که طی 2 سال گذشته گروه خونی آنها شناسایی نشده است افزود: طی تفاهمنامه شفاهی صورت گرفته با نماینده آزمایشگاه تخصصی فرانسه مقرر شد تا این نمونه ها به فرانسه ارسال شده تا این گروه های خونی شناسایی شود.

رئیس آزمایشگاه ایمونوهماتولوژی سازمان انتقال خون ادامه داد: در حاشیه جلسه سمینار بین المللی گروه خونی در هلند که نمایندگان کشورهایی همچون انگلیس، آلمان، فرانسه، آمریکا، سوئیس و عربستان حضور داشتند این توافق اتفاق افتاد و قرار شد تا تبادل اطلاعات در این حوزه صورت گیرد.

مقدم با بیان این که این 3 گروه خونی از ایلام، تهران و مشهد بوده است گفت: در حال حاضر مهمترین مشکل ارسال این محموله به فرانسه بوده چرا که با توجه به تحریم ها نمی توان نمونه های گروه خونی را مستقیم به فرانسه ارسال کرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *