مقام معظم رهبری نسبت به همه امور بصیرت دارند

16:25 - 24 مهر 1393
کد خبر: ۱۱۴۷۳
خبرگزاری میزان: رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی گفت: برخی با هدف از دفاع از شیعه، به ضرر تشیع فعالیت کرده و باید در این مسیر به رهنمودهای مقام معظم رهبری اهتمام داشته باشیم چرا که ایشان نسبت به همه امور بصیرت دارند.

: رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی گفت: برخی با هدف از دفاع از شیعه، به ضرر تشیع فعالیت کرده و باید در این مسیر به رهنمودهای مقام معظم رهبری اهتمام داشته باشیم چرا که ایشان نسبت به همه امور بصیرت دارند.

به گزارش ، آیت‌الله محمد‌تقی مصباح‌یزدی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ظهر امروز در دیدار با طلاب جامعة‌المصطفی العالمیه با اشاره به اینکه در راه اهل بیت(ع) به مسئله تعلیم و تعلم توجه ویژه‌ای شده است بیان کرد: در هیچ مذهب و دینی به اندازه تشیع و اسلام به علم و دانش اهمیت داده نشده است.

وی ضمن قرائت روایتی از رسول گرامی اسلام بیان کرد: پیامبر اسلام می‌فرمایند «طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است و خداوند جویندگان دانش را دوست دارد».

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی با اشاره به اینکه در خصوص تحصیل علم مسائلی نظیر تحصیل علم به صورت مجموع یا خاص ابهاماتی وجود دارد بیان کرد: یادگیری برخی از علوم به صورت فردی یک واجب عینی است؛ هم اکنون در کشورهای مختلف از سوی وهابیت، مسیحیت و... تهاجماتی وجود دارد و افرادی که در معرض این تهاجمات قرار دارند باید با یادگیری علوم لازم از دین خود محافظت کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تحصیل برخی از علوم واجب کفایی است افزود: تحصیل علوم دینی واجب کفایی است و باید در جامعه اسلامی افراد عالمی وجود داشته باشند که دین را برای مردم تبیین کرده و به رفع شبهات بپردازند.

عضو خبرگان رهبری به روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر اینکه علمای شیعه مرزبانان دین هستند اشاره کرد و افزود: دین نیز همانند کشور نیازمند مرزبانانی است و علما مرزبانان دین هستند؛ اگر عالمان دینی از مرزهای دین مبین اسلام حفاظت نکنند خون شهدای صدر اسلام پایمال خواهد شد چرا که در طول تاریخ برای حفظ دین خون‌های زیادی به زمین ریخته شده است.

وی با اشاره به اینکه در تحصیل علوم باید نیازهای روز جامعه مورد توجه قرار گیرد تصریح کرد: باید در کنار عرضه علم، به عمل نیز اهتمام داشته باشیم چرا که تاثیرگذاری زیادی دارد.

آیت‌الله مصباح‌یزدی با اشاره به نحوه ورود اسلام به کشور اندونزی گفت: در منابع تاریخی آمده است که علت مسلمان شدن مردم کشور اندونزی ورود یک تاجر مسلمان با حسن خلق بوده است و این نشان دهنده تاثیر اقدام عملی است.

وی با اشاره به اینکه بزرگان دینی باید با مسائل سیاسی، اجتماعی، نحله‌ها و شگردهای دشمنان آشنا بوده و مراقبت کنند که مبادا در دام‌ها گرفتار شوند افزود: امروز شاهد هستیم که برخی با هدف از دفاع از شیعه، به ضرر تشیع فعالیت کرده و باید در این مسیر به رهنمودهای مقام معظم رهبری اهتمام داشته باشیم چرا که ایشان نسبت به همه امور بصیرت دارند.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری عمر خود را صرف کرده‌اند که مسیر صحیح را به ما نشان دهند و باید در این خصوص مطالعه جامع و دقیق داشته باشیم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *