80 درصد درآمدهای شهرداری ناپایدار است / افزایش درآمدهای پایدار شهرنیازمند مطالعه است

11:06 - 25 تير 1393
کد خبر: ۱۰۹۶
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه 80 درصد از درآمدهای شهرداری تهران ناپایدار است از تلاش برای یافتن راه حل مناسب توسط شورای شهر برای افزایش درآمدهای پایدار خبر داد.
: عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه 80 درصد از درآمدهای شهرداری تهران ناپایدار است از تلاش برای یافتن راه حل مناسب توسط شورای شهر برای افزایش درآمدهای پایدار خبر داد.

غلامرضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، بابیان اینکه باید درآمدهای شهر تهران به سمت درآمدهای پایدار حرکت کند، اظهار کرد: لازم است شورای شهر تهران با همکاری شهرداری برای افزایش درآمدهای پایدار شهر تهران برنامه ریزی کند چراکه امروز بیش از 80 درصد درآمدهای شهرداری ها پایدار است.

وی بابیان اینکه متاسفانه در شهرداری تهران این مساله برعکس است، تصریح کرد: درآمد شهرداری تهران از محل فروش تراکم انجام می شود که این کار خطرات زیادی را برای شهر تهران دارد چراکه با فروش شهر به نرخ امروز و ایجادشدن بازار کاذب اقتصادی مسکن به فضای شهر و معماری آن به درستی توجه نمی شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه باید تمامی فعالیت های شهرداری با مطالعات توسط مشاوران صورت گیرد، تاکید کرد: مسله درآمدهای پایدار شهر تهران باید توسط مشاوران شواری شهر بررسی شود تا بیش از این شاهد فروش تراکم در شهر تهران نباشیم.

وی تاکید کرد: وابستگی مالی شهرداری تهران به ساخت و ساز آینده خطرناکی را برای شهر تهران به عنوان کلانشهر رقم می زند.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *