رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

افزایش 15 درصدی تقاضا برای اجاره مسکن/ رکود در بازار حاکم است

10:59 - 25 تير 1393
کد خبر: ۱۰۹۱
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران، از افزایش 15 درصدی تقاضا برای اجاره مسکن به علت افزایش تقاضا در بازار خبر داد و گفت: در صورتی که میزان عرضه و تقاضا در بازار متعادل نشود شاهد افزایش خانوارهای اجاره نشین خواهیم بود.

: رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران، از افزایش 15 درصدی تقاضا برای اجاره مسکن به علت افزایش تقاضا در بازار خبر داد و گفت: در صورتی که میزان عرضه و تقاضا در بازار متعادل نشود شاهد افزایش خانوارهای اجاره نشین خواهیم بود.

حسن محتشم در گفت‌وگو با میزان با اشاره به افزایش جهشی قیمت مسکن طی سال های 91 و 92 تصریح کرد: همزمان با افزایش قیمت مسکن قدرت خرید خانوارهای ایرانی برای خرید کاهش یافت و تعداد خانوارهای اجاره نشین در بازار افزاش یافت.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران، یکی از دلایل عمده افزایش نرخ اجاره را در بازار مسکن افزایش میزان تقاصا در بازار اعلام کرد کرد و گفت: افزایش نرخ اجاره در بازار متناسب با نرخ تورم نیست، افزایش میزان تقاضا در بازار موجب شده است که نرخ اجاره به میزان 20 درصد در بازار افزایش یابد.

محتشم، در ادامه سخنان خود، از رکود در بازار مسکن خبر داد و گفت: به دلیل کاهش قدرت خرید و عدم ارائه تسهیلات بانکی پیش بینی می شود که تا پایان پاییز قیمت مسکن حتی متناسب با نرخ تورم موجود در بازار افزایش نیابد.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن، با اشاره به افزایش قیمت مسکن در زمستان سال جاری یاد آور شد: از ابتدای دی ماه به علت شرایط سیاسی و حجوم سرمایه به بازار مسکن شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *