آزادی زندانی اعدامی به برکت قرآن/ جزئیات طرح مشبک بری قرآن در زندان

13:44 - 24 تير 1393
کد خبر: ۱۰۵۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان؛ مدیر کل زندانهای چهارمحال بختیاری اعلام کرد: زندانی شهرکردی که به قصاص محکوم شده بود به برکت قرآن از زندان آزاد شد.؛ مدیر کل زندانهای چهارمحال بختیاری اعلام کرد: زندانی شهرکردی که به قصاص محکوم شده بود به برکت قرآن از زندان آزاد شد.


علی نظری در گفت وگو با خبرنگار حقوقی قضایی گفت: طرح مشبک بری قرآن کریم از سال 89 در پاسخ به هتک حرمت مزدوران اسکتبار جهانی دشمنان اسلام به کتاب مقدس مسلمین و و با هدف گسترش فعالیت های فرهنگی با محوریت قرآن و نماز و ترویج فرهنگ قرآنی و هدایت استعداد مددجویان به سمت و سوی فعالیت های فرهنگی در زندان شهرکرد اجراشد.

وی افزود: دراین طرح 40 نفر از زندانیان شرکت کردند که با تلفیق چند هنر سنتی و صنایع دستی اقدام به مشبک بری 30 جزء قرآن در قالب ساخت 30 کتابچه قرآنی خواهد شد که هر کتابچه یک اثر هنری مجزا است.

وی ادامه داد: هنرهای بکار رفته در این طرح قرآنی مشبک بری چوب، معرف چوب، مشبک چرم، معرق چرم، طراحی گرافیک، خیاطی، صحافی، خاتم کاری به خط عثمان طه در وزن 6/5 کیلوگرم است.

این مسئول قضایی بیان کرد: قابلیت تورق، قابلیت حمل وجابجایی به راحتی،تغییر شکل کیف حمل به رحل است . همچنین استفاده از عدد 40 در اسماء الله طراحی شده در حاشیه قرآن به نیت سن پیامبر اعظم در آغاز رسالت، استفاده از مشبک و معرق چرم روی جلد از دیگر ویژگیهای این طرح است.

مدیرکل زندان های چهارمحال وبختیاری در ادامه گفت: این اثر هنری از سوی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان به عنوان اثر فاخر شناخته شده و همچنین در دومین جشنواره ملی صنایع دستی قرآنی آیات که در سال 91 دراستان یزد برگزار شد، موفق به کسب تقدیر ویژه شد.

وی افزود: زندانیان روزی 5 ساعت در کارگاه مشبک کاری مشغول کار هستند و تا کنون 25 جزء مشبک کاری و در 25 کتابچه قرآنی آماده شده است.


این مسئول همچنین بیان کرد: دراین طرح 3 زندانی اعدامی شرکت کرده اند که چند روز پیش یکی از آن ها با گذشت و رضایت اولیای دم به برکت قرآن از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشت. اولیای دم یکی از شرایط گذشت خود راشرکت زندانی دراین طرح قرآنی اعلام کردند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *