بازسازی و ارتقای توان دفاعی غزه دستور کار ایران است

17:50 - 23 مهر 1393
کد خبر: ۱۰۴۲۹
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
خبرگزاری میزان : دبیر شورایعالی امنیت ملی، گفت: جنایات گروهک داعش در عراق و سوریه موجب توجه دوباره جهانیان به گفتمان اسلام ناب طراحی شده از سوی امام خمینی (ره) با محوریت وحدت و همدلی همه مذاهب اسلامی شده است.

:دبیر شورایعالی امنیت ملی گفت: جنایات گروهک داعش در عراق و سوریه موجب توجه دوباره جهانیان به گفتمان اسلام ناب طراحی شده از سوی امام خمینی (ره) با محوریت وحدت و همدلی همه مذاهب اسلامی شده است.

به گزارش گروه سیاسی ، علی شمخانی در دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تجلیل از تلاش رزمندگان مقاومت و ایستادگی مردم غزه و کرانه باختری در مقابل رژیم صهیونیستی، پیروزی تحسین‌برانگیز مقاومت در جنگ 51 روزه را حاصل پایبندی به آرمان فلسطین و فداکاری دربرابر زیاده‌خواهی رژیم صهیونیستی دانست.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی کشورمان بر حمایت قاطع ایران از مقاومت و ملت مظلوم فلسطین و تداوم ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به مردم غزه تاکید کرد و افزود: بازسازی غزه و ارتقای توان دفاعی در برابر حملات رژیم کودک‌کش در دستور کار ایران قرار دارد.

او با انتقاد از عملی‌ نشدن وعده‌های کمک مالی برای جبران خرابی‌های ناشی از بمباران‌های رژیم صهیونیستی در گذشته، نهادهای بین‌المللی را در جلوگیری نکردن از گسترش خرابی‌ها و کشتار مردم بی‌دفاع مقصر دانست.

شمخانی حمایت گسترده و جهانی ملت‌های مختلف از مردم غزه را حاصل روشن‌ شدن ماهیت اشغالگری صهیونیست‌ها و رسوایی اهداف نظام سلطه در حمایت از آن دانست و تصریح کرد، کشورهایی که به صورت آشکار و پنهان با این رژیم همکاری می‌کنند نزد افکار عمومی جهانی مورد تنفر واقع می‌شوند.

وی با تبیین اهداف واقعی نظام سلطه در ایجاد و راهبری گروه‌های تروریستی افزود: درگیر کردن منابع انسانی، اقتصادی و دفاعی کشورهای اسلامی برای انحراف از توجه جهان اسلام به مساله فلسطین و گسترش اختلافات برای تامین امنیت سرزمین‌های اشغالی پشت پرده شکل‌گیری گروه‌های تروریستی تکفیری است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به برخی اقدامات مشکوک که با هدف زمینه‌سازی برای حضور گسترده نیروهای فرامنطقه‌یی به بهانه مبارزه با تروریسم در جریان است اظهار کرد: ما ضمن آن که به دقت و با حساسیت رفتار و اقدامات غیرسازنده برخی کشورهای منطقه و غربی را پیگیری می‌کنیم، بر موضع اصولی خود درباره ضرورت توجه به منافع منطقه‌یی و تلاش برای ایجاد امنیت پایدار با استفاده از ظرفیت‌های بومی تاکید می‌کنیم.

وی با غیرموثر و نمایشی عنوان کردن اقدامات ائتلاف به اصطلاح ضدتروریسم، بر تداوم حمایت همه جانبه ایران از دولت‌های عراق و سوریه برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد و افزود: گروهک‌های تکفیری به نام حمایت از اهل سنت بیش‌ترین لطمات مادی و انسانی را متوجه برادران و خواهران اهل سنت در کشورهای سوریه و عراق کرده‌اند.

رمضان عبدالله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های رهبری، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین به تجربه‌های متعدد در پایبند نبودن رژیم صهیونیستی به وعده‌ها و پیمان‌های آتش‌بس اشاره و بر آمادگی هرچه بیش‌تر گروه‌های مقاومت برای مقابله با تجاوز رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

وی افزود: ما اعتقاد داریم که اراده ملت‌مان و مقاومت‌مان از اراده خداوند گرفته شده است و اسراییل عملا وزن و اعتباری در برابر ما و ملت‌های آزاده جهان ندارد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *