كاهش 66 درصدی پرونده‌های ورودی به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد

۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۷:۰۱
کد خبر: ۱۰۴۲۴۹
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
خبرگزاری میزان- در هشت ماهه امسال تعداد 140 پرونده در واحد كمیسیون پزشكی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد با موضوعات مختلفی چون قصور پزشكی، تحمل كیفر حبس، روانپزشكی و غیره تشكیل شده است.
كاهش 66 درصدی پرونده‌های ورودی به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمدبه گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی پزشكی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد، در هشت ماهه امسال تعداد 140 پرونده به واحد كمیسیون پزشكی قانونی استان ارجاع شد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال 93 که تعداد پرونده ها 233 مورد بود، 66.4درصد كاهش داشته است.

تعداد 14 كمیسیون جهت بررسی پرونده‌هایی با موضوع قصور پزشكی تشكیل شده است كه 8 پرونده تبرئه و 6 پرونده منجر به محكومیت شدند.
 
تعداد 16 پرونده نیز با موضوع روانپزشكی مورد بررسی قرار گرفته كه بررسی وضعیت روانی(جهت اداره امور مالی) بیشترین فراوانی را داشته است.
 
واحد كمیسیون استان موضوعات مورد بررسی را در سه دسته عمومی، روانپزشكی و قصور پزشكی قرار می دهد كه بیشترین فراوانی در دسته عمومی بررسی گواهی‌های پزشكی قانونی در حوادث ترافیكی و ضرب و جرح و در دسته روان پزشكی، بررسی وضعیت روانی(جهت اداره امور مالی)، تحمل كیفر حبس و گواهی رشد روانی بوده است.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *