عیاری: دلم می خواهد "خانه پدری" به همان شکل کلی اکران شود!/چه ایرادی دارد مردم کمی آزرده شوند؟

15:13 - 23 مهر 1393
کد خبر: ۱۰۴۱۲
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
خبرگزاری میزان: کیانوش عیاری کارگردان و تهیه کننده فیلم «خانه پدری» پیرامون وضعیت اکران فیلم گفت: «اجازه دهید قدرت تصویر یک بار در تاریخ نمایش، هنر و فرهنگ خودش را به رخ بکشد که دیگران آزرده شوند! چه ایرادی دارد مردم کمی آزرده شوند؟»

: کیانوش عیاری کارگردان و تهیه کننده فیلم «خانه پدری» پیرامون وضعیت اکران فیلم گفت: «اجازه دهید قدرت تصویر یک بار در تاریخ نمایش، هنر و فرهنگ خودش را به رخ بکشد که دیگران آزرده شوند! چه ایرادی دارد مردم کمی آزرده شوند؟»

به گزارش و به نقل از سینماپرس فیلم «خانه پدری» از جمله فیلم های مسئله داری است که از زمان آماده شدن فیلم و بعد از نمایش در جشنواره فیلم فجر سال گذشته همچنان نتوانسته مجوز نمایش عمومی را دریافت کند. این فیلم به دلیل برخورداری از یک سکانس به شدت خشن (کشته شدن یک دختر نوجوان توسط پدر و برادر کوچک تر خود به وسیله سنگ آسیاب) در ابتدای فیلم مورد اعتراض عده ای زیادی از مسئولین و منتقدین قرار گرفته است.

عیاری افزود: «اگر بگویم دلم می خواهد فیلم به همان شکل کلی اکران شود، عده ای می گویند عیاری آدم یکدنده ای است! مسلم است انسان هم در مقابل لجبازی برخی، مقاومت می کند و البته این به ضرر فیلم من است.»

عیاری ادامه داد: «عده ای باید برای اکران عمومی فیلم تصمیم بگیرند که با آن سکانس مشکل دارند؛ اما من فیلم را با همان سکانسی که به آن ایراد گرفته اند می خواهم.»

عیاری که علاوه بر کارگردانی، تهیه کنندگی فیلم را برعهده دارد در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی کنید آن سکانس به لحاظ روحی آزار دهنده است، بیان داشت: «اجازه دهید قدرت تصویر یک بار در تاریخ نمایش، هنر و فرهنگ خودش را به رخ بکشد که دیگران آزرده شوند! چه ایرادی دارد مردم کمی آزرده شوند؟»

آقای عیاری! پس احساسات مخاطبان چه میشود؟

به گزارش به نظر می رسد کیانوش عیاری کارگردان "خانه پدری" از اتفاقات ناگواری که به هنگام نمایش فیلم در جشنواره سی و دوم رخ داده خبر ندارد که این قدر بی محابا می تازد. آقای عیاری! همین قدر بداند که همان نمایشهای معدود جشنواره ای "خانه پدری" هم احساسات بسیاری را به بازی گرفت و اعصاب بسیاری از مخاطبان را به هم ریخت. اگر می خواهید به شعور مخاطبان احترام بگذارید یا فیلمتان را اصلاح کنید با آن را با درجه بندی سنی روی پرده بفرستید!


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *