رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

حذف پردرآمدها برای دولت تبعات دارد/ دلایل رفتار احتیاط آمیز دولت

10:01 - 23 مهر 1393
کد خبر: ۱۰۳۲۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: حذف یارانه پردرآمدها برای دولت تبعات و پیامدهایی دارد.

: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: حذف یارانه پردرآمدها برای دولت تبعات و پیامدهایی دارد.

محمد علی عبدالله زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، با اشاره به بحث حذف پردرآمدها و پولدارها از یارانه نقدی، افزود: چنین موضوعی بحث، فلسفه و زوایای مختلفی دارد و بحث زیادی در این موضوع در پیش روی دولت است.

وی ادامه داد: اعتقاد برخی از شهروندان در جامعه این است که چرا دولت به دنبال شناسایی کم درآمد یا پولدارهای جامعه است، دریافت یارانه حق همه مردم ایران است بنابراین دولت باید یارانه همه اقشار جامعه را یکسان پرداخت کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: به طور کلی باید گفت که پرداخت یارانه نقدی و در مجموع اقدام دولت برای حذف پردرآمدها، بحث اجتماعی است و هر گونه تصمیم گیری در این زمینه تبعات و پیامدهایی را در بر دارد.

عبدالله زاده افزود: اینکه برخی از افراد اصرار بر حذف یارانه پردرآمدها دارند اما باید گفت که دولت در این زمینه محتاط آمیز عمل می کند.

وی تصریح کرد: در بحث هدفمندی یارانه بار زیادی بر دوش دولت گذاشته شد و دولت نتوانست در این مسیر درست عمل کند و از سوی دیگر هزینه جاری دولت به دلایل مختلف افزایش پیدا کرده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *