محمدحسین لطیفی: باید برای جشنواره مقاومت بیشتر از جشنواره فجر ارزش قائل شویم

13:03 - 22 مهر 1393
کد خبر: ۱۰۲۴۵
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
خبرگزاری میزان: کارگردان سینما و تلویزیون با بیان اینکه جشنواره مقاومت باید در میان کارگردان ها برای ساخت فیلم های بیشتر ایجاد انگیزه کند، گفت: باید برای جشنواره مقاومت بیشتر از جشنواره فجر ارزش قائل شویم.

: کارگردان سینما و تلویزیون با بیان اینکه جشنواره مقاومت باید در میان کارگردان ها برای ساخت فیلم های بیشتر ایجاد انگیزه کند، گفت: باید برای جشنواره مقاومت بیشتر از جشنواره فجر ارزش قائل شویم.

به گزارش محمد حسین لطیفی اظهار داشت: جشنواره مقاومت امسال بسیار باشکوه برگزار شد و من امیدوارم در سال های آتی ناظر این باشیم که برای جشنواره مقاومت بیش از جشنواره فجر ارزش قائل باشیم.

وی ادامه داد: همچنین بازهم امیدوارم که با برگزاری این نوع از جشنواره های ارزشی، کارگردان های بیشتری چه در ایران و چه در خارج از کشور در این حوزه کار بکنند و این جشنواره انگیزه و موتور محرکی برای انها در زمینه ساخت این نوع از فیلم ها باشد.

این کارگردان تصریح کرد: نسبت به جهان غرب و کارهایی که در حوزه جنگ و مقاومت انجام می شود ما از استاندارد های پایین تری برخوردار هستیم و این را من حیف می دانم و باید قوی تر عمل کنیم، باید امکانات را در اختیار کارگردان ها قرار بدهند تا بتوانند در رابطه با این موضوعات فیلم های استاندارد بسازند. من فکر می کنم مهمترین مشکل ما در حوزه فیلم های دفاع مقدس و مقاومت همین امکانات و استاندارد بودن فیلم ها است.

لطیفی با بیان اینکه جشنواره مقاومت در بخش بین الملل می تواند بسیار گسترده تر از آنچه هم اکنون هست عمل کند، خاطر نشان کرد: فکر می کنم رایزن فرهنگی ایران باید در این زمینه فعال باشند و اقداماتی را انجام بدهد که رابطه ما در زمینه فیلم های مقاومت با دیگر کشورها بیشتر شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *