نمایشهای ارزشی با مفهوم ولایت به جشنواره «سوره ماه» می آیند

11:04 - 21 مهر 1393
کد خبر: ۱۰۱۴۲
خبرگزاری میزان: رحمت امینی گفت: همزمان با عید غدیر جشنواره تئاتر سوره ماه در حوزه هنری فعالیتش را آغاز می کند. در این جشنواره کارهای ارزشمندی با مفهوم ولایت عرصه می شود.

: رحمت امینی گفت: همزمان با عید غدیر جشنواره تئاتر سوره ماه در حوزه هنری فعالیتش را آغاز می کند. در این جشنواره کارهای ارزشمندی با مفهوم ولایت عرصه می شود.

رحمت امینی کارگردان تئاتر و مدیر تئاتر حوزه هنری درگفتگو با درباره اهمیت عید غدیر و حمایت هایی که در حوزه هنری از نمایش هایی که با این مضمون اجرا می شود گفت: غدیر یکی ازاعیاد بزرگ و مهم شیعیان سراسر دنیا است و منشأ شکل گیری هدایت، ولایت و امامت محسوب می شود. درحوزه هنری در حوزه فرهنگ و هنر هر سال در آستانه عید غدیرهمایشی با عنوان " باران غدیر" با حضور هنرمندان و اندیشمندان ایرانی و خارجی برگزار می شود.


وی ادامه داد: دراین همایش مباحث نظری درباره اهمیت وجایگاه غدیر در اسلام مطرح می شود. این همایش به صورت همزمان در چند شهر ایران برگزار می شود و همین عاملی میشود که هموطنان ما در نقاط مختلف ایران بتوانند با ویژگیهای غدیر آشنا شوند.

از طراحیهایی استفاده میشود که دارای بار ارزشی باشند
این مدیر تئاتری با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر سوره ماه عنوان کرد: در حوزه هنری ازطراحی هایی برای اجرای نمایش استفاده می شود که دارای مفاهیم قدرتمند وارزشی باشند. طرح هایی زیادی در این حوزه به ما عرصه می شود که فاقد ارزش های دراماتیک و ساختاری است.


امینی خاطرنشان ساخت: همزمان با عید غدیر جشنواره تئاتر سوره ماه در حوزه هنری فعالیتش را آغاز می کند. در این جشنواره کارهای ارزشمندی با مفهوم ولایت عرصه می شود تا آن دسته از هنرمندانی که با مضامین ارزشی کار میکنند هم بتوانند در فضایی منصفانه آثار خود را به محک بگذارند.


رحمت امینی در پایان به میزان گفت: در حوزه تئاتر ارزشی و با مفاهیم شیعی در سالهای اخیر تجربیات خوبی انجام شده است و امیدواریم در آینده هم بتوانیم با روی صحنه بردن نمایشهایی که بازتابی از آرمانهای مکتب شیعی باشند به عنوان یک پل ارتباطی خوب میان مخاطبان و تئاتر حضور داشته باشیم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *