تروریسم، بحران آب و خشونت علیه زنان محورهای مذاکرات اتحادیه بین المجالس

16:13 - 20 مهر 1393
کد خبر: ۱۰۱۱۶
دسته بندی: سیاست
خبرگزاری میزان :رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری یکصد و سی و یکمین اتحادیه بین المجالس جهانی گفت : وضعیت ترویسم در دنیا، مسئله آب و مشکلات به وجود آمده ناشی از آن و مسئله برابری جنسیتی و خشونت علیه زنان از جمله موضوعات مورد بررسی در این اجلاس است.

:رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری یکصد و سی و یکمین اتحادیه بین المجالس جهانی گفت : وضعیت ترویسم در دنیا، مسئله آب و مشکلات به وجود آمده ناشی از آن و مسئله برابری جنسیتی و خشونت علیه زنان از جمله موضوعات مورد بررسی در این اجلاس است.

به گزارش  گروه سیاسی خبرگزاری  میزان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه پیش از عزیمت به ژنو جهت شرکت در صد و سی و یکمین اتحادیه بین المجالس جهانی گفت: اتحادیه بین المجالس اسلامی اتحادیه ای ریشه دار و دارای قدمت است.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده در این اجلاس گفت: وضعیت تروریسم در دنیا، مسئله آب و مشکلات به وجود آمده ناشی از آن و مسئله برابری جنسیتی و خشونت علیه زنان از جمله موضوعات مطرح شده در این اجلاس است.

لاریجانی با بیان اینکه در کمیته های تخصصی این اجلاس مسئله حقوق بشر مورد بررسی قرار خواهد گرفت، ادامه داد: مدتی است که جریانی به دنبال زیر مجموعه سازمان ملل قرار دادن اتحادیه بین المجالس جهانی است اما باید بدانند که بین المجالس ساختاری جداگانه دارد و البته در مورد این موضوع اختلاف نظرهایی هم وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این اجلاس مذاکراتی در مورد موضوعات مطرح شده با رؤسای مجالس کشورهای مختلف انجام خواهد گرفت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *