اصولگرایان اختلافات خود را حل کردند/ شخصیت ایت‌الله مصباح مورد احترام است

13:25 - 20 مهر 1393
کد خبر: ۱۰۰۸۵
خبرگزاری میزان: دبیرکل‌ حزب موتلفه گفت: اصولگرایان با برگزاری همایش بزرگ اصولگرایان اختلافات خود را حل کردند.

: دبیرکل‌ حزب موتلفه گفت: اصولگرایان با برگزاری همایش بزرگ اصولگرایان اختلافات خود را حل کردند.

به گزارش گروه سیاسی ، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب، اظهارکرد: بحمدالله آهنگ خوش حرکت به سوی همگرایی در میان اصول‌گرایان در تهران و شهرستان‌ها به گوش می‌رسد و این می‌تواند یک مسیر سالم و منطقی برای رسیدن به وحدت باشد.

وی تصریح کرد: اصول‌گرایان طی ماه‌های اخیر توانسته‌اند اختلافات و مشکلات خود را زیر سقف گفت‌وگو ببرند و نتایج خوبی بگیرند؛ من فکر می‌کنم این روند ادامه داشته باشد.

دبیرکل حزب مؤتلفه با اشاره شخصیت آیت‌الله مصباح‌یزدی گفت: شخصیت آیت‌الله مصباح‌یزدی از سوی جریان اصولگرایی مورد احترام است و پذیرش دعوت وی برای حضور در همایش اصولگرایان و شرکت در جشن ولایت به دعوت حجت‌الاسلام تقوی تقویت‌کننده همگرایی بین اصولگرایان است.

حبیبی افزود: آنچه امروز برای اصول‌گرایان مهم است، موضوع وحدت، همگرایی و جلوگیری از اختلاف و انشقاق است و من فکر می‌کنم با کارهایی که صورت گرفته ما در این مورد توفیق داشتیم.

وی در مورد دور جدید گفتگوهای هسته‌ای ایران در وین گفت: 1+5 بی دلیل گفتگوها را کش می‌دهند در حالی که همه عوامل و عناصر برای رسیدن به یک توافق جامع وجود دارد. ما فکر می‌کنیم آمریکایی‌ها در مذاکرات اخلال می‌کنند و لابی صهیونیستی در این مورد فوق‌العاده فعال است. اگر آمریکاییها عقل خود را به رژیم صهیونیستی بدهند به نتیجه‌ای نخواهند رسید.

دبیرکل حزب مؤتلفه خاطرنشان کرد: در سفر رئیس‌جمهور محترم به نیویورک، بر اساس گزارش‌هایی که بوده پیشرفت کار خوب بوده است اما تا تأمین خواسته‌های ایران و رعایت چارچوب‌های نظام هنوز فاصله داریم.

حبیبی افزود: ما به مرحله سخت و دشوار مذاکرات نزدیک می‌شویم باید با حرکت در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری و با دقت و هوشیاری کامل از این مرحله به هدف نزدیک شویم.

وی گره زدن مشکلات داخلی و به ویژه اقتصادی را به مسائل گفت‌وگوهای هسته‌ای یک اشتباه دانست و اظهارکرد: مسئولان نباید مشکلات اقتصادی را به مذاکرات هسته‌ای گره بزنند این دو مقوله هیچ ارتباطی با هم ندارند.

دبیرکل حزب مؤتلفه همچنین در مورد تحولات سوریه، عراق و یمن گفت: در حالی که هزاران تن در ترکیه و عربستان برای سرنگونی دولت سوریه آموزش می‌بینند مدعی شده‌اند که ائتلاف ضد داعش شکل گرفته است این یک نوع تناقض رفتار و گفتار از طرف سران برخی کشورهایی که به عنوان ائتلاف ضد داعش دور هم جمع شده‌اند با یکدیگر هماهنگی و هم هدفی ندارند لذا در جهان سیاست به این ائتلاف با نظر شک نگریسته می شود.

حبیبی افزود: اکنون اوضاع ترکیه مساعد نیست این به هم ریختگی بخاطر سیاست دو گانه ترکیه در سوریه و عراق است. ترکیه دست به کار خطرناکی زده است و دود آتشی که افروخته به چشم خودشان می‌رود.

وی ادامه داد: پدیده داعش به طور اخص و پدیده تروریسم به طور اعم برای هدر دادن انرژی جهان اسلام است تا این انرژی مصروف مبارزات ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی نشود. نخبگان جهان اسلام باید بیدار شوند ومراقب باشند سرمایه‌های مبارزاتی مسلمانان به باد فنا نرود.

دبیرکل حزب مؤتلفه گفت: اگر یک دهم تلفات و ویرانی که تروریست‌ها در سوریه بجای گذاشته‌اند علیه اسرائیل بکار می‌بردند تا کنون اسرائیل نابوده شده بود.

حبیبی با اشاره به تحولات یمن خاطرنشان کرد: انقلابیون یمن تاکنون خوب عمل کرده‌اند و جلوی جنگ و خونریزی را گرفته‌اند اما عربستان و آمریکا می‌خواهند در یمن حمام خون راه بیاندازند.

وی با اشاره به شکل‌گیری دولت جدید یمن اظهارکرد: راهکار آرامش و استقلال در یمن منوط به این است که نظر انقلابیون و به ویژه حوثی ها تامین شود.

دبیرکل حزب مؤتلفه در مورد طرح حمایت از آران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس گفت: تصویب این طرح اولین گام بلند مجلس در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر است.

حبیبی تصریح کرد: ما این گام را یک گام عملی برای اجرای اصل هشتم قانون اساسی می‌دانیم و از اقدام نمایندگان مجلس ،تقدیر می‌کنیم.

وی افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه ما مظلوم واقع شده‌اند حتی گاهی جان عزیز خود را برای اجرای این حکم الهی از دست می‌دهند.

دبیرکل حزب مؤتلفه از مخالفت نماینده دولت با طرح مذکور اظهار تأسف کرد و اظهارکرد: البته در رسیدگی به جزئیات ممکن است با حفظ اصل حمایت، تغییراتی ضروری باشد.

حبیبی با اشاره به هفته نیروی انتظامی و نیز هفته تجلیل از مجاهدان خاموش تأکید کرد: امنیت کشور در منطقه پرآشوب کنونی زبانزد خاص و عام است و ما آن را مدیون نیروی انتظامی و سربازان بی نام و نشان امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات داریم. ما کار بزرگ آنها را در تأمین امنیت کشور ارج می‌نهیم.

وی با گرامیداشت عید سعید غدیر خم، این روز بزرگ را به مقام معظم رهبری و مردم عزیز ایران و همه مسلمانان تبریک گفت و افزود: به تعبیر قرآن کریم، غدیر روز اکمال دین و اتمام نعمت و اعلام رضایت خداوند متعال از این موضوع مهم است که اسلام دین بشریت باشد. طرح صحیح و کامل واقعه سرنوشت ساز غدیر می تواند عامل وحدت فرق اسلامی باشد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *