آمادگی ایران برای ادامه همکاری با آژانس برای حل و فصل مسائل

19:13 - 19 مهر 1393
کد خبر: ۱۰۰۱۸
دسته بندی: سیاست
خبرگزاری میزان: عراقچی با تأکید بر عزم کشورمان برای ادامه همکاری با آژانس به منظور حل و فصل مسائل گذشته و حال در چارچوب همکاری، گفت:‌ آماده تسریع در این روند بوده و آمادگی داریم تمامی این موضوعات را یکی پس از دیگری با آژانس حل و فصل کنیم.

: عراقچی با تأکید بر عزم کشورمان برای ادامه همکاری با آژانس به منظور حل و فصل مسائل گذشته و حال در چارچوب همکاری، گفت:‌ آماده تسریع در این روند بوده و آمادگی داریم تمامی این موضوعات را یکی پس از دیگری با آژانس حل و فصل کنیم.

به گزارش ، در آستانه مذاکرات دو جانبه و سه جانبه هسته ای در وین ، امروز - شنبه-لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران با سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه ملاقات کرد.

در این دیدار عراقچی با ارائه آخرین وضعیت از مذاکرات از جمله مذاکرات هفته گذشته با هیات آژانس انرژی اتمی در تهران از نقش مهم و بر جسته روسیه و چین در مذاکرات هسته ا ی تقدیر کرد.

عراقچی گفت: هیات روسیه و شخص آقای ریابکوف در طول مذاکرات هسته ای همواره نقش مثبت و سازنده ای ایفا نموده و با ارائه پیشنهادات و راه حلهای خلاقانه و مفید سعی نموده است تا امکان رسیدن به توافق نهایی را تسهیل نماید.

عراقچی با تمجید از اراده دو دولت روسیه و چین برای کمک به روند مذاکرات و رسیدن به یک راه حل جامع مورد قبول طرفین ، بر ضرورت ادامه رایزنیهای مستمر و تنگاتنگ با این کشورها و بویژه تماس های نزدیک بین هیاتهای مذاکره کننده ایران ، روسیه و چین تاکید کرد.

همچنین در این دیدار عراقچی به عزم کشورمان بر ادامه همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی برای حل و فصل مسائل گذشته و حال در قالب چارچوب همکاری بین ایران و آژانس تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه افزود : جمهوری اسلامی ایران آماده تسریع در این روند بوده و آمادگی دارد تمامی این موضوعات را یکی پس از دیگری با آژانس حل و فصل کند.

در این دیدار سفیر روسیه با ابراز امیدواری نسبت به حصول توافق جامع هسته ای به عزم و اراده کشورش برای هرگونه کمک و همراهی جهت نیل به این هدف تا پیش از موعد مقرر تاکید نمود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *