نرخ بالای قتل عرب‌تبارها در اراضی اشغالی/ حدود ۱۲۰ قتل از ابتدای سال ۲۰۲۳

17:34 - 25 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۵۹۵
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
نرخ بالای قتل عرب‌تبارها در اراضی اشغالی/ حدود ۱۲۰ قتل از ابتدای سال ۲۰۲۳
نرخ بالای قتل عرب‎تبارها در اراضی اشغالی موجب به راه افتادن اعتراضاتی شده است.

خبرگزاری میزان - سه مرد عرب‎تبار در اراضی اشغالی عصر روز چهارشنبه گذشته و تنها در فاصله سه ساعت به قتل رسیدند؛ یک مرد ۳۰ ساله در روستای عرب نشین «شفرام» در شمال اراضی اشغالی، یک مرد ۵۴ ساله در روستای «عرا» در شمال اراضی اشغالی و یک جوان ۲۲ ساله اهل «ناصره» قربانیان این قتل‌ها هستند.

به گزارش هاآرتص، پلیس رژیم صهیونیستی می‌گوید که تحقیقات خود را در این باره آغاز کرده است.

قتل ده‌ها عرب تبار از ابتدای سال ۲۰۲۳

قتل‌های چهارشنبه شب، مجموع قتل‌ها را به ۱۱۹ مورد در جامعه عرب اراضی اشغالی از ابتدای سال جاری میلادی رسانده است که در حال حاضر از مجموع ۱۱۱ قتل در سال ۲۰۲۲ فراتر رفته است.

همچنین هفته گذشته چهار مرد عرب‌تبار دیگر در حوادث جداگانه به قتل رسیدند؛ روز پنجشنبه گذشته یک ساکن عرب‎تبار ۵۵ ساله به ضرب گلوله کشته شد؛ به گفته ساکنان شاهد این حادثه، گلوله‌های زیادی از فاصله نزدیک به سمت وی شلیک شده است. پلیس گزارش داد که وی سابقه جنایی نداشته و شرایط قتل در حال بررسی است.

موج بی امان قتل

در میان موج بی امان کشتار در جوامع عرب اراضی اشغالی که طی هفت ماه گذشته جان بیش از ۱۲۰ نفر را گرفته است، یک مرد ۲۵ ساله پنجشنبه شب در شهر عرب نشین در جنوب حیفا به ضرب گلوله کشته شد.

در حال حاضر تعداد قتل عرب‌تبار‌ها در اراضی اشغالی طی ۷ ماه بیشتر از تمامی قتل این در جامعه طی سال ۲۰۲۲ است.

بر اساس گزارش ناظر ضد خشونت ابتکارات آبراهام، این قتل‌ها تعداد اعضای جامعه عرب را که از ابتدای سال تاکنون در اثر جنایات خشونت آمیز جان خود را از دست داده‌اند، به ۱۲۳ نفر رساند. 

این مرکز مجموع قتل‌ها را برای سال گذشته میلادی ۱۱۶ نفر اعلام کرده است.

انتقاد گسترده از مقامات صهیونیست

موج گسترده قتل در میان جوامع عرب اراضی اشغالی موجب به راه افتادن انتقادات و اعتراضات شده و اخیر تظاهرات‌هایی نیز برگزار شده است.

همچنین سران برخی از احزاب نیز در واکنش به افزایش شدید قتل‌ها، از کابینه رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرده‌اند.

سکوت وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی

«ایتامار بن گویر»، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، که بر اساس وعده‌هایی مبنی بر تقویت امنیت عمومی کمپین انتخاباتی خود را آغاز کرد، با وجود نظارت وزارتش بر پلیس، تا حد زیادی در موج رو به رشد جنایت سکوت کرده است.

بسیاری از نهاد‌ها و احزاب در اراضی اشغالی این جنایات روز افزون را متوجه پلیس رژیم صهیونیستی کرده و می‌گویند که پلیس نتوانسته باند‌های بزرگ جنایتکار را سرکوب و متوقف کند و علاوه بر این خشونت را نادیده گرفته است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *