ابتکار حرف خود را پس نگرفت/بنا نبود روحانی با مردم دیدار کند/ 2 علت آلودگی آب خوزستان

10:05 - 10 اسفند 1395
کد خبر: ۲۸۴۶۶۶
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
در زمان حضور اعضای هئیت دولت در خوزستان، نماینده اهواز که به لحاظ سیاسی هم اصلاح طلب، و اهل منطقه هور العظیم است، هنگام سخنرانی خانم ابتکار که گفت 75 درصد مردم به کارشان برگشته اند واکنش نشان داد و گفت: این حرف دروغ است و چرا در روز روشن دروغ می گویید. که این اقدام نماینده عزیز اهواز خیلی به موقع و شجاعانه بود.
-گروه سیاسی: آیت الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری روز یکشنبه 8 اسفندماه در گفت و گو با در خصوص اعتراض «علی ساری» نماینده مردم خوزستان گفت: "در زمان حضور اعضای هئیت دولت در خوزستان، نماینده اهواز که به لحاظ سیاسی هم اصلاح طلب، و اهل منطقه هور العظیم است، هنگام سخنرانی خانم ابتکار که گفت 75 درصد مردم به کارشان برگشته اند واکنش نشان داد و گفت: این حرف دروغ است و چرا در روز روشن دروغ می گویید. که این اقدام نماینده عزیز اهواز خیلی به موقع و شجاعانه بود."

خانم ابتکار تاکنون حرف خود را پس نگرفته است

«ساری» صبح امروز (سه شنبه 10 اسفند) در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی با اشاره به اتفاقات جلسه فوق الذکر می گوید: "خانم ابتکار تاکنون حرف خود را پس نگرفته است."

اهواز

چرا روحانی با مردم دیدار نکرد؟

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا رئیس جمهور در سفر اخیر خود به خوزستان با مردم دیداری نداشت، بیان می کند: از قبل برنامه ای برای دیدار مردمی وجود نداشت و آمدن رئیس جمهور هم به خاطر حساسیت موضوع بود تا از نزدیک ببیند عملکرد مدیرانش چگونه بوده تا مبادا مانند دفعات قبل شود.

توزیع «شیرکاکائو» به جای «آب آشامیدنی» در خوزستان! 

"برخی از مردم خوزستان به جای خوردن آب شرب، آبی را می‌نوشند که از فرط آلودگی بیشتر شبیه شیرکاکائو است تا آب آشامیدنی!"این نماینده مجلس در این خصوص نیز می گوید: همیشه این گونه نیست و این برای زمانی است که آب قطع می شود. هنگامی که آب قطع می شود مردم مجبورند، برای رساندن آب باقی مانده در لوله‌ها به منازلشان، از پمپ استفاده کنند و چون لوله‌های شبکه آبرسانی فرسوده بوده و سوراخ‌های زیادی دارد هنگامی که پمپ اقدام به مکش آب می کند خاک اطراف لوله‌های سوراخ دار به داخل لوله کشیده می شود و در نهایت به سمت شیر آب منازل هدایت می شود.

آب اهواز

ساری با اشاره به اینکه دستگاه‌های مسئول در این زمینه صرفا به سمت کارهای تعمیراتی مربوط به شبکه روی آورده اند، اظهار داشت: این اقدامات جوابگو نیست زیرا با وصل مجدد آب خاک اطراف لوله‌های آب به داخل شبکه نفوذ می کند و این اتفاق رخ می دهد و هر زمان که قطعی یک تا دو ساعتی داشته باشیم شاهد این وضعیت خواهیم بود.
 
ساری ادامه داد: تاکنون برای حل این معضل کاری نشده است زیرا هزینه‌های زیادی دارد و مسئولین مربوطه می گویند که توانایی تامین هزینه‌ها را ندارند، بنابر این مسئولین مربوطه در این زمینه اقدام مناسبی نکرده اند.
 
ساری تصریح کرد: تصفیه خانه فعلی ناکارآمد است و تصفیه خانه جدید هم راه اندازی نشده، و شبکه آبی هم فرسوده است.

حق آب تالاب‌ها داده نمی شود 

نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص تحقق یافتن قول روحانی برای دادن حق آب تالاب ها گفت: حق آب تالاب‌ها داده نمی شود و شاهد این امر مسیر اهواز- سربندر – آبادان است که در گذشته همیشه در اطراف این جاده آب بود، اما الان حتی یک قطره آب هم دیده نمی شود، اگرچه قول داده اند در آینده حق آب داده شود اما تجارب گذشته نشان داده است که اراده ای برای انجام چنین کاری وجود ندارد و بر همین اساس ما اصرار داریم به هر ترتیبی که هست حق آب تالاب‌ها داده شود تا این بحران حل شود زیرا این بحران صرفا محدوده خوزستان نیست بلکه یک بحران ملی است و 23 استان کشور را درگیر می کند.

اهواز
 
ساری با بیان اینکه دادن حق آب تالاب‌ها تنها با دادن قول درست نمی شود، خاطر نشان کرد: این پروژه یک پروسه زمانی نیاز دارد تا این حق آب وارد تالاب‌ها شود.
 
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *