رئیس سازمان تعزیرات حکومتی روسای شعب را مکلف به رسیدگی پرونده‌های خودروسازان کرد

۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۹:۳۵
کد خبر: ۴۷۱۴۰۰۹
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی روسای شعب را مکلف به رسیدگی پرونده‌های خودروسازان کرد
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، روسای شعب را مکلف کرد در رسیدگی به پرونده‌های خودروسازان، بازگرداندن حق مردم را در اولویت قرار دهند.

خبرگزاری میزان - احمد اصانلو در نشست ابلاغ دستورالعمل تحقق راهبرد سال در سازمان تعزیرات حکومتی، با بیان اینکه قیمت‌گذاری شورای رقابت مبنای رسیدگی به تخلفات فروش خودرو‌های مونتاژی است، گفت: شورای رقابت اخیراً قیمت خودرو‌های مونتاژی را ابلاغ کرده و بر این اساس از این پس ملاک عمل روسای شعب تعزیرات حکومتی مصوبات این شورا است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی روسای شعب را مکلف کرد در رسیدگی به پرونده‌های خودروسازان، بازگرداندن حق مردم را در اولویت قرار دهند.

وی افزود:  رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، چنانچه خودروسازی در فروش از این ضوابط تبعیت نکند و خودرو را با قیمت بالاتری به فروش برساند، با گزارش شاکی خصوصی و یا سازمان حمایت با گرانفروشی آن برخورد می‌شود.

اصانلو در خصوص نقش این سازمان در تحقق راهبرد «مهار تورم و رشد تولید»، گفت: یکی از زمینه‌هایی که تعزیرات حکومتی می‌تواند به رشد تولید کمک کند این است که برای بررسی عفو و تقسیط شرکت‌ها و مراکز عمده که تخلفشان محرز است، شرط افزایش تولید و عرضه به قیمت مصوب گذاشته شود و این‌گونه مردم بیشتر از جرائم تعزیرات حکومتی منتفع می‌شوند.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: تعزیرات حکومتی شاید تأثیر مستقیمی در مهار تورم که تمرکز آن بر تنظیم سیاست‌های پولی و مالی است؛ نداشته باشد، اما در بهبود رسیدگی‌ها و اجرای احکام پرونده‌های عدم ایفای تعهد ارزی و همچنین پرونده‌های قاچاق در تحقق شعار سال می‌تواند اثرگذار باشد.

در این نشست معاونین، مدیران کل ستادی به‌صورت حضوری و مدیران استانی به‌صورت وبینار حضور داشتند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha