کد خبر: 334576
تاریخ انتشار: 11:25 - 10 مرداد 1396 - 2017 August 01
خبرگزاری میزان- اگر در ساختمان مسکونی، محل کسب و پیشه دایر شود، تعطیلی آن بعهده کیست؟ کارشناسان وکیل‌آنلاین به این پرسش پاسخ داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری میزان، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره دایر کردن محل کسب و پیشه در واحد مسکونی این است:

با سلام. ما در یک ساختمان هشت واحدی زندگی میکنیم جدیدا یک مستاجرآمده که استفاده غیرمسکونی از یک واحد میکند و بسیار تردد و سر و صدا دارد.ما باید چه متن شکایتی و به کجا بفرستیم؟.متشکرم.
 
پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین:
در حوزه اختیارات شهرداری است با این توصیح که مطابق تبصره ذیل بند 24 ماده 55 قانون شهرداری‌ها (الحاقی 17/5/1352) در صورتی‌که برخلاف مندرجات پروانه ساختمانی، در منطقه غیرتجاری محل کسب یا پیشه یا تجارت دایر شود، شهرداری مورد را در کمیسیون ماده 100 مطرح می‌کند و پس از احراز تخلف مالک یا مستأجر، در ارتباط با تعطیل محل کسب و پیشه از جانب کمیسیون اتخاذ تصمیم خواهد شد.
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
tr_cycle
آخرین اخبار گروه حقوق و قضا
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
حقوق و قضا-داخلی-اقتصادی-
حقوق و قضا-داخلی-اقتصادی-
حقوق و قضا-داخلی-اقتصادی-
حقوقی-زندانیان