کد خبر: 330851
تاریخ انتشار: 17:21 - 29 تير 1396 - 2017 July 20
وکیل‌آنلاین پاسخ می‌دهد
خبرگزاری میزان- آیا با فوت موکل، باز هم می‌شود با استفاده از وکالت، اموال او را منتقل کرد؟ کارشناسان وکیل‌آنلاین به این پرسش پاسخ داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری میزان، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره اعتبار وکالت با فوت موکل این است:

سلام و خسته نباشید. پدر ما در سال 91 فوت نمود. وراث وی شامل من و برادرم و مادرم (همسرمتوفی)و مادربزرگم(مادرمتوفی) میباشد. مادربزرگم در زمان حیات خود تمام سهم الارث خود را به مادرم با تنظیم یک وکالتنامه در محضرخانه بخشید و در سال 93 مادربزرگم فوت نمودند.حال آن وکالتنامه باطل است و الان برای فروش یک خانه مانده از پدرم نیاز به رضایت و امضا وراث مادر بزرگم می باشد؟ یا اینکه با اون وکالتنامه میتوانیم خانه را بفروشیم؟
 
پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین:
 
حسب ماده 678 قانون مدنی وکالت با موت یا جنون یکی از طرفین مرتفع می شود؛ لذا استفاده از وکالتنامه مذکور فاقد وجاهت قانونی است.
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
آخرین اخبار گروه حقوق و قضا
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
حقوق و قضا-داخلی-چند رسانه ای
حقوق و قضا-داخلی-چند رسانه ای
حقوق و قضا-داخلی-چند رسانه ای
حقوقی-زندانیان