کد خبر: 321788
تاریخ انتشار: 14:29 - 01 تير 1396 - 2017 June 22
خبرگزاری میزان- اگر کسی به هر دلیلی امکان حضور در دادگاهی که به آن احضار شده را نداشته باشد و رای دادگاه علیه او صادر شود، آیا می‌تواند به این رای اعتراض کند؟
به گزارش خبرگزاری میزان، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره رای غیابی دادگاه این است:

با سلام درارتباط با درگیری دسته جمعی از طرف دادگاه احضار شده ام؛ ولی به دلایل کاری در منطقه حضور ندارم. چه راهی وجود دارد به صورت غیر حضوری که اقدام کنم و عدم حضورم به ضرر من نشود؟
پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین: 
صرفنظر از اینکه با توجه به جنبه کیفری موضوع و به لحاظ تفهیم اتهام و اخذ تامین مناسب ، حضور و بازجویی از شما الزامی است اما نهایتاً مطابق ماده 406 قانون آئین دادرسی کیفری در تمام جرائم، به استثنای جرائمی که فقط جنبه حق اللهی دارند، هرگاه متهم یا وکیل او در هیچیک از جلسات دادگاه حاضر نشود یا لایحه دفاعیه نفرستاده باشد، دادگاه پس از رسیدگی، رأی غیابی صادر میکند. در اینصورت، چنانچه رأی دادگاه مبنی بر محکومیت متهم باشد، ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ واقعی، قابل واخواهی در همان دادگاه است و پس از انقضای مهلت واخواهی برابر مقررات حسب مورد قابل تجدیدنظر یا فرجام است. مهلت واخواهی برای اشخاص مقیم خارج از کشور، دو ماه است.
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
tr_cycle
آخرین اخبار گروه حقوق و قضا
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
حقوق و قضا-داخلی-فرهنگی
حقوق و قضا-داخلی-فرهنگی
حقوق و قضا-داخلی-فرهنگی
حقوقی-زندانیان