کد خبر: 289972
تاریخ انتشار: 17:13 - 23 اسفند 1395 - 2017 March 13
خبرگزاری میزان- آیا کسی که در زمان اشتغال در یک اداره ضامن وام فردی شده و حالا بازنشسته شده، درصورت پرداخته نشدن اقساط از سوی وام گیرنده، بانک می‌تواند اقساط را از حقوق بازنشسته کم کند؟ کارشناسان وکیل‌آنلاین به این پرسش پاسخ داده‌اند.
به گزارش خبرگزاری میزان، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره کسر اقساط بانک از حقوق ضامن این است:

سلام .ضامن بانکی یکی از اشنایان در صندوق ... شدم که اون موقع شاغل بودم. اداره یک نامه کسر حقوق داد؛ ولی اکنون بازنشسته شده‌ام و دیگه اداره نیستم؛ ولی بانک مرتب به اداره ای که نیستم نامه میدهد. تکلیف من چیست؟ آیا می‌توانند اقساط را از حقوق بازنشستگی من کم کنند؟

پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین:
 ضامن در صورت عدم پرداخت اقساط از طرف وام گیرنده مسئول می باشد. بازنشسته بودن ضامن به استناد ماده 96 قانون اجرای احکام مدنی مانع توقیف حقوق وی نخواهد بود.
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
tr_cycle
آخرین اخبار گروه حقوق و قضا
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
حقوق و قضا-داخلی-بین الملل
حقوق و قضا-داخلی-بین الملل
حقوق و قضا-داخلی-بین الملل
حقوقی-زندانیان