کد خبر: 287960
تاریخ انتشار: 14:12 - 18 اسفند 1395 - 2017 March 08
خبرگزاری میزان- آیا مدیرساختمان می‌تواند در مطالبه هزینه‌ها از مالکین، ریز هزینه‌ها را اعلام نکند؟ کارشناسان وکیل‌آنلاین به این پرسش پاسخ داده‌اند.
به گزارش خبرگزاری میزان، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره ضرورت اعلام صورتِ ریز هزینه‌های ساختمان از سوی مدیر این است:

با سلام اینجانب در ساختمانی 8 واحدی به صورت استیجاری ساکن می باشم که مبلغ شارژ دریافتی با توجه به قبوض و سایر هزینه های مصرفی دو برابر هزینه های مصرفی می باشد و پس از گذشت 7 ماه مدیر ساختمان هیچگونه صورت حسابی اعلام ننموده و می گوید من وظیفه ای در قبال صورت حساب ندارم. لازم به ذکر است سایر ساکنین که اکثر آنها صاحب خانه می باشند اعتراضی ندارند. آیا بنده می توانم با توجه به قبوض و مستندات اقدام قانونی انجام دهم؟

پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین:
مدیران مکلف به ارائه صورت ریز حساب به همسایه ایی که سهم خود را نمی پردازد می باشند. این نکته در صدر ماده 10 مکرر قانون تملک آپارتمان ها مورد تاکید قرار گرفته است. ماده ۱۰ مکرر: در صورت امتناع مالک یا استفاده کننده از پرداخت سهم خود از هزینه های مشترک از طرف مدیر یا هیئت مدیران وسیله اظهارنامه با ذکر مبلغ بدهی و صورت ریز آن مطالبه میشود.
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
tr_cycle
آخرین اخبار گروه حقوق و قضا
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
حقوق و قضا-داخلی-عکس
حقوق و قضا-داخلی-عکس
حقوق و قضا-داخلی-عکس
حقوقی-زندانیان